"GTA 6" już powstaje? Były pracownik ujawnia. Gra może trafić na PlayStation 5

"GTA 6" już powstaje? Były pracownik ujawnia. Gra może trafić na PlayStation 5

"GTA 6" już powstaje? Były pracownik ujawnia. Gra może trafić na PlayStation 5
Źródło zdjęć: © Youtube.com
Adam Bednarek
19.04.2019 15:10, aktualizacja: 20.04.2019 15:25

Umówmy się - wiemy, że "GTA 6" prędzej czy później powstanie. Pytanie, kiedy doczekamy się kolejnej odsłony "Grand Theft Auto". Wygląda na to, że prace już trwają, a źródłem tej nieoficjalnej informacji jest były pracownik firmy Rockstar.

Od premiery "GTA V" minęło już sześć lat - "piątka" pojawiła się na Xboksie 360 i PlayStation 3 w 2013 roku. To jednak nie oznacza, że Rockstar od tego czasu się leniło. Powstały wersje "GTA V" na peceta oraz konsole nowej generacji: PlayStation 4 i Xbox One. A oprócz tego Rockstar stworzyło "Red Dead Redemption 2", faworyta do tytułu gry dekady. Działo się, ale wszyscy wiedzą, że teraz czas na "GTA VI".

Plotka: "GTA VI" już powstaje

I wiele wskazuje na to, że "szóstka" rzeczywiście powstaje. Bibin Michael, grafik z Malezji, w swoim portfolio zdradził, że pracował nad "GTA VI" od 2017 roku. Dokładniej zajmował się tworzeniem samochodów do "GTA V" i właśnie "szóstki".

Domyślaliśmy się, że "GTA VI" powstaje. Teraz mamy dowód - choć trzeba podchodzić do niego ze sporą dawką nieufności, bo CV może być podkręcone - że rzeczywiście jest w produkcji. W takim razie kiedy premiera? Plotki sugerują, że wraz z pojawieniem się na rynku PlayStation 5.

W sieci odkopano notkę z serwisu Pastebin, którą opublikowano w grudniu 2018 roku. Wynika z niej, że "GTA VI" miałoby być jednym z tytułów startowych PlayStation 5. Co więcej - przez miesiąc "szóstkę" kupilibyśmy wyłącznie na konsolę Sony. Ale skoro wspomina się o czasowej wyłączności, to rodzi się pytanie - w podobnym okresie pojawi się też następca Xboksa One, czy może jednak "GTA 6" trafi najpierw na PS5, a po tych 30 dniach na PlayStation 4 i Xboksa One? Właściwie obie wersje są prawdopodobne.

PlayStation 5: nie tylko "GTA VI"

Obok "GTA VI" na PlayStation 5 trafić miałoby także "Gran Turismo 7", remaster "The Last of Us 2" czy "Assassin's Creed" w świecie wikingów (choć nie na wyłączność).

Co sądzić o tych plotkach? Same tytuły wydają się prawdopodobne, biorąc pod uwagę fakt, że premiera PlayStation 5 - także według niepotwierdzonych informacji - szykowana jest na drugą połowę 2020 roku. Sony potwierdziło, że twórcy już pracują nad nowymi grami na konsolę kolejnej generacji. Fakt, że łatwo w te pogłoski uwierzyć, pokazuje, że niekoniecznie muszą to być wieści z pewnego źródła. Równie dobrze mogą to być przewidywania, bazujące na doświadczeniu czy przeczuciu.

Nadchodzi PlayStation 5, Microsoft zapewne też pracuje nad nowym Xboksem

Takich plotek możemy spodziewać się w najbliższym czasie więcej. Sony już udzieliło pierwszych informacji na temat nowej konsoli. Microsoft zapewne również szykuje następcę Xboksa One - i być może ujawni co nieco na zbliżającym się E3. Czy wraz z pojawieniem się konsol nowej generacji zobaczymy nowe "GTA"? Jeśli ktoś miałby pokazać możliwości nowych urządzeń, to na pewno Rockstar.

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)