"GTA 6" już powstaje? Były pracownik ujawnia. Gra może trafić na PlayStation 5

"GTA 6" już powstaje? Były pracownik ujawnia. Gra może trafić na PlayStation 519.04.2019 15:10
"GTA 6" już powstaje? Były pracownik ujawnia. Gra może trafić na PlayStation 5
Źródło zdjęć: © Youtube.com

Umówmy się - wiemy, że "GTA 6" prędzej czy później powstanie. Pytanie, kiedy doczekamy się kolejnej odsłony "Grand Theft Auto". Wygląda na to, że prace już trwają, a źródłem tej nieoficjalnej informacji jest były pracownik firmy Rockstar.

Od premiery "GTA V" minęło już sześć lat - "piątka" pojawiła się na Xboksie 360 i PlayStation 3 w 2013 roku. To jednak nie oznacza, że Rockstar od tego czasu się leniło. Powstały wersje "GTA V" na peceta oraz konsole nowej generacji: PlayStation 4 i Xbox One. A oprócz tego Rockstar stworzyło "Red Dead Redemption 2", faworyta do tytułu gry dekady. Działo się, ale wszyscy wiedzą, że teraz czas na "GTA VI".

Plotka: "GTA VI" już powstaje

I wiele wskazuje na to, że "szóstka" rzeczywiście powstaje. Bibin Michael, grafik z Malezji, w swoim portfolio zdradził, że pracował nad "GTA VI" od 2017 roku. Dokładniej zajmował się tworzeniem samochodów do "GTA V" i właśnie "szóstki".

Domyślaliśmy się, że "GTA VI" powstaje. Teraz mamy dowód - choć trzeba podchodzić do niego ze sporą dawką nieufności, bo CV może być podkręcone - że rzeczywiście jest w produkcji. W takim razie kiedy premiera? Plotki sugerują, że wraz z pojawieniem się na rynku PlayStation 5.

Zobacz też: Top 10 pudełkowych gier na konsolę Nintendo Switch

W sieci odkopano notkę z serwisu Pastebin, którą opublikowano w grudniu 2018 roku. Wynika z niej, że "GTA VI" miałoby być jednym z tytułów startowych PlayStation 5. Co więcej - przez miesiąc "szóstkę" kupilibyśmy wyłącznie na konsolę Sony. Ale skoro wspomina się o czasowej wyłączności, to rodzi się pytanie - w podobnym okresie pojawi się też następca Xboksa One, czy może jednak "GTA 6" trafi najpierw na PS5, a po tych 30 dniach na PlayStation 4 i Xboksa One? Właściwie obie wersje są prawdopodobne.

PlayStation 5: nie tylko "GTA VI"

Obok "GTA VI" na PlayStation 5 trafić miałoby także "Gran Turismo 7", remaster "The Last of Us 2" czy "Assassin's Creed" w świecie wikingów (choć nie na wyłączność).

Co sądzić o tych plotkach? Same tytuły wydają się prawdopodobne, biorąc pod uwagę fakt, że premiera PlayStation 5 - także według niepotwierdzonych informacji - szykowana jest na drugą połowę 2020 roku. Sony potwierdziło, że twórcy już pracują nad nowymi grami na konsolę kolejnej generacji. Fakt, że łatwo w te pogłoski uwierzyć, pokazuje, że niekoniecznie muszą to być wieści z pewnego źródła. Równie dobrze mogą to być przewidywania, bazujące na doświadczeniu czy przeczuciu.

Nadchodzi PlayStation 5, Microsoft zapewne też pracuje nad nowym Xboksem

Takich plotek możemy spodziewać się w najbliższym czasie więcej. Sony już udzieliło pierwszych informacji na temat nowej konsoli. Microsoft zapewne również szykuje następcę Xboksa One - i być może ujawni co nieco na zbliżającym się E3. Czy wraz z pojawieniem się konsol nowej generacji zobaczymy nowe "GTA"? Jeśli ktoś miałby pokazać możliwości nowych urządzeń, to na pewno Rockstar.

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Udostępnij:
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)