Google świętuje 40-lecie kostki Rubika

Google świętuje 40-lecie kostki Rubika
19.05.2014 13:36
Google świętuje 40-lecie kostki Rubika
Źródło zdjęć: © WP.PL

Google jest już dobrze znane z umieszczania na głównej stronie swojej wyszukiwarki obrazków, animacji a nawet prostych gier. Każdorazowo ich obecność związana jest z przypadającym na dany dzień wydarzeniem czy rocznicą. Tym razem, w związku z 40-leciem powstania kostki Rubika, użytkownicy Google (a kto nim nie jest?) mogą zmierzyć się z wirtualną wersją zabawki.

Gra włącza się po kliknięciu w animowaną kostkę, znajdującą się na stronie głównej Google. Jeżeli jesteście gotowi na zmarnowaniu czasu w pracy, to zachęcamy, spróbujcie. Ale nie miejcie nam później za złe, że uniemożliwiło wam to wypełnienie codziennych obowiązków!

To zastrzeżenie nie jest wcale tak absurdalne, jak mogłoby się wydawać. Kiedy w maju 2010 roku Google udostępniło na swoich stronach działającą wersję Pac-Mana z okazji 30 rocznicy powstania gry, szacowano, że kosztowało to światowych pracodawców łącznie 120 milionów dolarów.

Kostka Rubika jest jedną z najpopularniejszych zabawek w historii. Powstała w 197. roku jako dzieło Ernő Rubika, węgierskiego architekta i rzeźbiarza. Do dziś sprzedano jej na świecie ponad 350 milionów egzemplarzy. Aktualny rekord czasu w jej układaniu wynosi 5,55 sekundy i ustanowiony został przez pochodzącego z Holandii Matsa Valka.
*Kostki Rubika w niskich cenach na Allegro. Zobacz najpopularniejsze oferty! *

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Udostępnij:
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (8)