Google opatentowało wygląd wyszukiwarki

Google opatentowało wygląd wyszukiwarki
Źródło zdjęć: © IDG.pl

03.09.2009 12:00, aktual.: 03.09.2009 12:39

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Po ponad pięciu latach od złożenia wniosku, amerykański urząd patentowy przyznał Google patent na wygląd strony z wyszukiwarką.

Google złożyło wniosek do amerykańskiego urzędu patentowego jeszcze w 200. r. Oprócz wyglądu wyszukiwarki, Google wnioskowało także o opatentowanie wyników wyszukiwania. Rzeczywiście, ta druga prośba została przychylnie rozpatrzona przez urząd jeszcze w 2006 r. Na zgodę urzędu w kwestii wyglądu wyszukiwarki Google czekało aż do wczoraj.
Wniosek zawierał pojedynczą ilustrację, na której ujęto układ strony wyszukiwarki (patrz zdjęcie). Jak ironicznie opisuje zaistniałą sytuację mashable.com: "Właściwie Google uzyskało wyłączność na koncepcję umieszczenia dużego okna wyszukiwarki nad dwoma guzikami z kilkoma linkami tekstowymi w pobliżu".

Obraz
© Zdjęcie pochodzi z gawker.com (fot. IDG.pl)

>

Nie tylko Google zagląda od czasu do czasu do amerykańskiego urzędu patentowego. Biz Stone, założyciel serwisu Twitter poinformował z początku sierpnia, iż zgłosił wniosek o uznanie słowa "Tweet" za znak towarowy.

Jak jednak zauważa samj.net, Biz Stone zapomniał na swoim blogu wspomnieć, że jego wniosek zostało odrzucony przez amerykański urząd patentowy w tym samym dniu, w którym wpłynął.

Źródło artykułu:idg.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (2)