Gmail z cofaniem wiadomości w standardzie

Gmail z cofaniem wiadomości w standardzie

Gmail z cofaniem wiadomości w standardzie
Źródło zdjęć: © Giznet.pl
24.06.2015 14:15, aktualizacja: 24.06.2015 15:27

Czy zdarzyło wam się kiedyś żałować, że wysłaliście dany e-mail? Nie martwcie się, jest rozwiązanie. I trafi ono do Gmaila.

Opcja cofnięcia wysłania wiadomości była już od kilku lat dostępna w ramach projektu Google Labs, ale dopiero teraz Mountain View doszło do wniosku, że funkcjonalność tę należy wdrożyć dla wszystkich użytkowników.

Mechanizm jej działania jest całkiem prosty – po wysłaniu wiadomości jest ona wstrzymywana na serwerach przez maksymalnie 30 sekund. W tym czasie użytkownik ma szanse przemyśleć czy rzeczywiście chce wysłać tego e-maila i w razie potrzeby anulować operację.

Zapewne wiele osób ucieszy się z możliwości „cofnięcia” wysłanej wiadomości. Dla innych będzie ona źródłem nowych rozterek. Na razie funkcja będzie dostępna w internetowej wersji Gmaila oraz w aplikacji Inbox. Google zapowiada jednak, że możliwość „cofnięcia” wysłanych wiadomości pojawi się też w mobilnej wersji aplikacji Gmail. Niestety na razie nie wiadomo, czy aplikacje firm zewnętrznych będą mogły skorzystać z tej funkcjonalności.

Zobacz także: Test wideo smartfona LG G4. Lepiej być nie mogło!

Polecamy na stronach Giznet.pl: Lądownik Philae wznawia pracę

Źródło artykułu:Giznet.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)