Gmail: Google wprowadza nowość. Przyda się podczas pisania wiadomości

Gmail: Google wprowadza nowość. Przyda się podczas pisania wiadomości
Źródło zdjęć: © Shutterstock.com
Adam Bednarek

22.05.2018 14:45, aktual.: 22.05.2018 14:59

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

W mediach społecznościowych możemy w prosty sposób oznaczać i wołać innych użytkowników. Teraz taką funkcję Google wprowadza w Gmailu.

W trakcie pisania wiadomości, wystarczy wpisać "@ + nazwa użytkownika", by zawołać osobę i dodać ją do konwersacji. Co więcej, automatycznie Google dorzuci ją również do adresatów, więc nie trzeba wpisywać adresu ręcznie.

Obraz
© WP.PL

To bardzo przydatna funkcja dla osób, które piszą wiadomości do kilku osób i chcą się do nich bezpośrednio zwrócić. Istotne jest też również to, że odbiorcy takich maili będą mogli po prostu kliknąć w nazwę użytkownika, by wyskoczyło okienko umożliwiające wysłanie wiadomości do niej. Z tej funkcji zapewne ucieszą się osoby, które w mailach przedstawiają innym znajomych czy współpracowników.

Opcja nie jest niczym przełomowym, od dawna możemy z niej korzystać w mediach społecznościowych - na Twitterze czy w rozmowach na Facebooku. Teraz pojawia się w Gmailu i to dobra wiadomość, bo na pewno ułatwi życie. Co ważne, z nowości można korzystać tylko wtedy, gdy ma się włączony nowy wygląd poczty Google'a.

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)