Gmail: każdy będzie mógł wysłać ci maila. Nawet jeśli nie zna adresu.

Gmail: każdy będzie mógł wysłać ci maila. Nawet jeśli nie zna adresu.13.01.2014 11:30
Gmail: każdy będzie mógł wysłać ci maila. Nawet jeśli nie zna adresu.
Źródło zdjęć: © Giznet.pl

Google ogłosiło wczoraj wprowadzenie nowej funkcjonalności, która zmierza do większej integracji G+ z innymi usługami oferowanymi przez Mountain View. Tym razem padło na Gmail – już niedługo każdy będzie mógł wysłać maila na wasze konto Gmail. Wystarczy, że korzystacie z Google+.

Nowa funkcjonalność zacznie być wprowadzana w ciągu kilku najbliższych dni. W ustawieniach Gmail pojawi się nowa opcja "Email via Google+", która będzie domyślnie włączona, więc jeśli nie uśmiecha się wam perspektywa tego, że każdy użytkownik G+ będzie mógł do was napisać, trzeba będzie pamiętać o wyłączeniu tej opcji lub ograniczeniu jej do konkretnych kręgów. Jeśli jednak funkcjonalność nie zostanie wyłączona, każdy, jeśli zna nicka z G+, będzie mógł napisać wiadomość, która trafi do przypisanej do tego nicka skrzynki Gmail. Wiadomości użytkowników spoza kręgów trafiać będą do zakładki Społeczności, a jeśli nie zdecydujecie się odpisać na taką wiadomość, obca osoba nigdy nie pozna waszego adresu mailowego.

Zmiany, które są oczywiście kolejną odsłoną integracji Google+ z innymi usługami Google, prawie na pewno pociągną za sobą falę krytyki podobną do tej, która pojawiła się w związku z Google Buzz –. wtedy też Mountain View postawiło na opcję "opt-out" i skończyło się to procesem. Nowa funkcjonalność byłaby na pewno przydatna dla wielu osób, na przykład by skontaktować się z osobami znajdującymi się w kręgach, z którymi jeszcze nie wymieniono się adresami mailowymi, ale domyślne włączanie tej opcji wszystkim użytkownikom na pewno wywoła kontrowersje. Którymi zresztą Google pewnie się nie przejmie, tak jak nie przejęło się opinią użytkowników YouTube po wprowadzeniu wymogu komentowania za pośrednictwem ich sieci społecznościowej.

Polecamy w serwisie Giznet.pl: Oto pierwsze zdjęcie egzoplanety

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Udostępnij:
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (2)