GDrive - sieciowy dysk twardy Google

GDrive - sieciowy dysk twardy Google
Źródło zdjęć: © WD

20.01.2009 10:00, aktual.: 20.01.2009 10:53

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Google zamierza rozszerzyć rodzinę usług o nowe rozwiązanie - GDrive, internetowy dysk twardy, który pozwoli synchronizować i przechowywać dane w chmurze firmy z Mountain View. Usługa, znajdująca się do kilku lat w fazie testów, zostanie ( w końcu! ) udostępniona użytkownikom końcowym. Ma to nastąpić jeszcze w tym roku.

Google zamierza rozszerzyć rodzinę usług o nowe rozwiązanie - GDrive, internetowy dysk twardy, który pozwoli synchronizować i przechowywać dane w chmurze (ang. in the clouds [przyp. WP]) firmy z Mountain View. Usługa, znajdująca się do kilku lat w fazie testów, zostanie (w końcu!) udostępniona użytkownikom końcowym. Ma to nastąpić jeszcze w tym roku.

GDrive, znany także jako Google Drive, ma być usługą pozwalającą magazynować online dane w ten sposób, aby móc uzyskiwać do nich dostęp z każdego miejsca. Pierwsze wzmianki o tym rozwiązaniu pojawiły się już w trzy lata temu. Jednak do tej pory Google nie udostępniło alternatywy dla Windows Live SkyDrive Microsoftu.

Nowy serwis ma większy potencjał, niż GMail i może szybko zdobyć popularność, podobnie jak wspomniany klient pocztowy. GDrive posiada dwa interfejsy. Jednym jest desktopowa (taka, którą instalujesz w systemie) odmiana usługi pozwalając wygodnie synchronizować dane z chmurą firmy z Mountain View. Drugi natomiast to interfejs dostępny z poziomu przeglądarki internetowej pozwalający na dostęp do danych z dowolnego komputera. GDrive zostanie z pewnością powiązany z innymi usługami Google'a. Na przykład z Google Docs (pozwoli Ci rozpocząć pracę nad arkuszem kalkulacyjnym w domu, a skończyć go w pracy), Picasa Web Albums (udostępnisz przechowywane zdjęcia znajomym w postaci internetowego albumu fotograficznego) czy GMailem (wyślesz dowolny plik znajomemu pocztą e-mail).

Podobne rozwiązanie posiada Microsoft, w postaci SkyDrive'a, który pozwala przechowywać bezpłatnie do 25 GB danych. Natomiast Apple ma Back to my Mac. Google'u, czas na ciebie!

Źródło artykułu:idg.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (7)