GDrive - sieciowy dysk twardy Google

GDrive - sieciowy dysk twardy Google
20.01.2009 10:00
GDrive - sieciowy dysk twardy Google
Źródło zdjęć: © WD

Google zamierza rozszerzyć rodzinę usług o nowe rozwiązanie - GDrive, internetowy dysk twardy, który pozwoli synchronizować i przechowywać dane w chmurze firmy z Mountain View. Usługa, znajdująca się do kilku lat w fazie testów, zostanie ( w końcu! ) udostępniona użytkownikom końcowym. Ma to nastąpić jeszcze w tym roku.

Google zamierza rozszerzyć rodzinę usług o nowe rozwiązanie - GDrive, internetowy dysk twardy, który pozwoli synchronizować i przechowywać dane w chmurze (ang. in the clouds [przyp. WP]) firmy z Mountain View. Usługa, znajdująca się do kilku lat w fazie testów, zostanie (w końcu!) udostępniona użytkownikom końcowym. Ma to nastąpić jeszcze w tym roku.

GDrive, znany także jako Google Drive, ma być usługą pozwalającą magazynować online dane w ten sposób, aby móc uzyskiwać do nich dostęp z każdego miejsca. Pierwsze wzmianki o tym rozwiązaniu pojawiły się już w trzy lata temu. Jednak do tej pory Google nie udostępniło alternatywy dla Windows Live SkyDrive Microsoftu.

Nowy serwis ma większy potencjał, niż GMail i może szybko zdobyć popularność, podobnie jak wspomniany klient pocztowy. GDrive posiada dwa interfejsy. Jednym jest desktopowa (taka, którą instalujesz w systemie) odmiana usługi pozwalając wygodnie synchronizować dane z chmurą firmy z Mountain View. Drugi natomiast to interfejs dostępny z poziomu przeglądarki internetowej pozwalający na dostęp do danych z dowolnego komputera. GDrive zostanie z pewnością powiązany z innymi usługami Google'a. Na przykład z Google Docs (pozwoli Ci rozpocząć pracę nad arkuszem kalkulacyjnym w domu, a skończyć go w pracy), Picasa Web Albums (udostępnisz przechowywane zdjęcia znajomym w postaci internetowego albumu fotograficznego) czy GMailem (wyślesz dowolny plik znajomemu pocztą e-mail).

Podobne rozwiązanie posiada Microsoft, w postaci SkyDrive'a, który pozwala przechowywać bezpłatnie do 25 GB danych. Natomiast Apple ma Back to my Mac. Google'u, czas na ciebie!

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Udostępnij:
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (7)