Foxit Reader 3.2.0.0303 - w zastępstwie Acrobata

Foxit Reader 3.2.0.0303 - w zastępstwie Acrobata

Foxit Reader 3.2.0.0303 - w zastępstwie Acrobata
Źródło zdjęć: © IDG.pl
17.03.2010 16:30, aktualizacja: 16.10.2016 18:28

Dokumenty PDF można spotkać wszędzie. Żaden użytkownik komputera nie obejdzie się bez otwierającego je czytnika. Zamiast jednak instalować ociężałego Acrobat Readera skorzystaj z Foxit Readera.

to darmowy czytnik dokumentów zapisanych w formacie PDF. Niewielkie rozmiary i duża szybkość działania powodują, że program jest idealnym zmiennikiem wszechobecnego, ale rozbudowanego ponad miarę i obciążającego znacznie system Acrobat Readera.

Obraz
© (fot. IDG.pl)

Foxit po instalacji integruje się z systemem operacyjnym i przeglądarkami internetowymi. Otwiera dokumenty zapisane na dysku i bezpośrednio w przeglądarce pobierane z Internetu. Jest w pełni zgodny z wersją 1.7 standardu PDF.

Program oferuje rozbudowane narzędzia do komentowania przeglądanych dokumentów. Pozwala umieszczać w tekście notatki, podświetlenia czy podkreślenia tekstu, a także różne elementy graficzne jak strzałki, linie i figury geometryczne. Aplikacja umożliwia też konwersję całego PDF-a w zwykły dokument tekstowy.

Choć teoretycznie program ma wbudowaną polską wersję językową to nie da się jej włączyć. Próba zmiany języka na polski powoduje pobieranie z Internetu aktualizacji, ale operacja ta kończy się niepowodzeniem.

Foxit Reader dba o bezpieczeństwo użytkowników nie pozwalając dokumentom na łączenie się z Internetem.
Aplikacja jest bezpłatna.

Źródło artykułu:idg.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (1)