Eric Schmidt: Dzięki szyfrowaniu da się pokonać cenzurę i NSA

Eric Schmidt: Dzięki szyfrowaniu da się pokonać cenzurę i NSA
Źródło zdjęć: © privateidentity / flickr.com / CC

27.01.2014 15:20

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Eric Schmidt, szef rady nadzorczej Google, podczas swojego wystąpienia w Davos odniósł się do obaw o bezpieczeństwo danych przechowywanych przez Mountain View i skrytykował NSA za masową inwigilację użytkowników internetu.

Podczas przemówienia na Światowym Forum Ekonomicznym w Davos, Schmidt zapewnił, że Google stara się zrobić wszystko, by rządy "nie mogły złamać ich zabezpieczeń", aby zdobyć prywatne dane użytkowników. Według niego wysiłki te stworzą znaczące problemy "rządom takim jak rząd chiński”, który według niego odpowiedzialny jest za "8. do 85 procent światowego szpiegostwa przemysłowego".

Schmidt skrytykował także USA za programy inwigilacji prowadzone przez NSA, twierdząc, że fakt iż NSA "ma możliwość takiego monitorowania, nie oznacza jeszcze, że powinno monitorować". Według niego najlepszym rozwiązaniem aktualnych problemów internetu jest powszechne stosowanie szyfrowania. Schmidt, który w listopadzie ubiegłego roku twierdził, że jeśli wszyscy użytkownicy szyfrowali by swoją komunikację "rządowa cenzura zakończyłaby się w ciągu dekady", rozwinął swoją myśl, dodając, że powszechne szyfrowanie "otworzyłoby kraje stosujące ścisłe zasady cenzury" i "oddałoby ludziom ich głos".

Polecamy w serwisie Giznet.pl: Obama zapowiedział reformę NSA

Źródło artykułu:Giznet.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (11)