Eee Top, nowe komputery w rodzinie EeePC

Eee Top, nowe komputery w rodzinie EeePC

Eee Top, nowe komputery w rodzinie EeePC
08.01.2009 10:18, aktualizacja: 08.01.2009 11:10

ASUS wprowadza nowe komputer w rodzinie Eee - Eee Top ET16 -
wyposażonych w ekran dotykowy komputerów typu “wszystko w jednym”,
które oferują funkcjonalność normalnego komputera PC zajmując znacznie
mniej miejsca

ASUS wprowadza nowe komputer w rodzinie Eee - Eee Top ET16 - wyposażonych w ekran dotykowy komputerów typu “wszystko w jednym”, które oferują funkcjonalność normalnego komputera PC zajmując znacznie mniej miejsca.

Nowe Eee Top ET1602 i Eee Top ET1603 posiadają 15.6-calowy panel dotykowy wraz z niezwykle prostym w obsłudze interfejsem pracującym w środowisku Windows XP. Korzyści płynące z posiadania niezawodnego, dotykowego interfejsu jest mnóstwo. Każdy członek rodziny, niezależnie od poziomu swojego zaawansowania, może doświadczyć wygody i przyjemności użytkowania komputera. Na przykład, członkowie rodziny mogą wpisywać swoje notatki do komputera wprowadzając je odręcznie lub poprzez wirtualną klawiaturę oraz przeglądać strony internetowe – poprzez opuszki własnych palców. Te przykłady to tylko ułamek możliwości serii Eee Top ET16. Każdy egzemplarz serii Eee Top ET16 wyposażony jest w kompletny pakiet zoptymalizowanych pod względem dotykowej obsługi aplikacji, które polepszają efektywność pracy, rozrywkę i komunikację.

Obraz
© Eee Top (fot. Asus)

Pomimo kompaktowych wymiarów monitora LCD, seria Eee Top ET16 oferuje ogromną ilość funkcji, takich jak szybka, bezprzewodowa komunikacja w standardzie 802.11n, wbudowane głośniki wysokiej jakości dla krystalicznie czystego dźwięku, wbudowaną kamerę internetową 1.3 megapiksela i sferyczny mikrofon dla wygodnej komunikacji online.

Łatwa konfiguracja i prosta obsługa
Zgodnie z jednym z głównych założeń rodziny Eee, którą jest prostota użytkowania, seria dotykowych komputerów Eee Top ET16 jest wyjątkowa łatwa w konfiguracji, wystarczy podłączyć kabel zasilający do gniazdka i Eee Top jest gotowy do działania. Eee Top z serii ET16 jest przyjemny w użytkowaniu, wyposażone są w ekskluzywną aplikację Easy Mode, która w systemie Windows® pozwala użytkownikom odnajdywać i uruchamiać najczęściej używane aplikacje poprzez skuteczny i czytelny interfejs. To sprawia, że Windows® staje się intuicyjny w obsłudze nawet dla niezaawansowanych użytkowników, w tym dzieci.

Obraz
© Eee Top (fot. Asus)

Uzupełniając ideę prostoty w obsłudze, komputery serii Eee Top ET16 posiadają preinstalowane aplikacje, z których znaczna cześć powstała z myślą o dotykowej obsłudze. Na przykład aplikacja Eee Memo, pozwala użytkownikom pisać wiadomości dla rodziny bezpośrednio palcami poprzez ekran dotykowy. SoftStylus umożliwia wprowadzanie tekstu bez potrzeby używania fizycznej klawiatury. Program ten rozpoznaje pismo odręczne i oferuje także wirtualną klawiaturę jako alternatywę. Przeglądanie Internetu jest także możliwe bez używania myszy za sprawą programu Opera Touch – zaawansowanej przeglądarki internetowej, która wspiera m.in. funkcję chwyć i upuść oraz widgety.

Zoptymalizowane wzornictwo i elastyczność użytkowania
Mając na uwadze funkcjonalność i smukłe wymiary urządzenia, projektanci serii Eee Top ET16 wykorzystali każdy fragment jego objętości. Efektem tego jest zoptymalizowany produkt, który jest zarówno elegancki jak i atrakcyjny wizualnie. Ta filozofia projektowania przejawia się w takich detalach jak uchwyt do przenoszenia urządzenia, który może służyć również jako miejsce przetrzymywania klawiatury. Kolejnym przykładem jest system chłodzenia—technologia ASUS Tranquiller—która kontroluje przepływ powietrza oraz pracę wiatraczków by wraz z unikalnymi materiałami rozpraszającymi ciepło zapewnić cichą pracę całego komputera przy 26 dB natężenia dźwięku.

Biorąc pod uwagę kompaktowe wymiary i prawie bezgłośną pracę seria dotykowych komputerów Eee Top ET16 może znajdować się w każdym miejscu w domu, biurze czy w komercyjnej przestrzeni nie zakłócając atmosfery tego miejsca. Ich nowoczesny i stylowy wygląd sprawia, że idealnie komponują się z otoczeniem, w którym się znajdują. Są również bardzo mobilne, mogą być przenoszone z pokoju do pokoju z wielką łatwością. Użytkownik korzystający z Eee Topa jako narzędzie do nauki mógłby przenieść go do salonu, przenosząc go za specjalny uchwyt, by w chwilę później odbyć zajęcia online z jogi.

Piękno serii Eee Top ET16 nie jest spowodowane tylko faktem, że polepszają one interakcję między komputerem, a użytkownikiem, ale także zwiększają ją między domownikami. Na przykład między przyjaciółmi wspólnie przeglądającymi swoje zasoby muzyki czy też między domownikami, którzy szukają przepisu na domowy obiad.

Prawdziwe centrum multimediów
Komputery dotykowe z serii Eee Top ET16 są w pełni kompletnymi centrami rozrywki. 15.6-calowy, panoramiczny (16:9) ekran LCD wyświetla ostry i wyraźny obraz, wspierany technologią Eee Splendid™ Video Intelligence, która kontroluje wyświetlane na ekranie barwy niezależnie od zewnętrznego oświetlenia. Użytkownicy będą się także cieszyć wysokiej jakości dźwiękiem audio, bez potrzeby podłączania dodatkowych głośników, dzięki zintegrowanym głośnikom Hi-Fi i technologii SRS Premium Sound.

Dla dodatkowej wydajności w grach i aplikacjach 3D, Eee Top ET1603 wyposażony został w dedykowaną kartę graficzną ATI Mobility Radeon HD3450.

By w pełni wykorzystać multimedialny potencjał serii komputerów dotykowych Eee Top ET16 zostały one wyposażone w aplikację Eee Cinema, która jest kompletnym multimedialnym centrum zwiększającym przyjemność z przeglądania zdjęć, filmów czy muzyki. Oferując intuicyjny interfejs pozwala ona odtwarzać multimedia za pomocą dotyku.

Model Eee Top ET1602 Eee Top ET1603
LCD 15.6” 16:9 panoramiczny 15.6” 16:9 panoramiczny
Ekran dotykowy Jednodotykowy; akceptuje palce lub rysik Jednodotykowy; akceptuje palce lub rysik
System operacyjny Oryginalny Windows® XP Home Oryginalny Windows® XP Home
Procesor Intel Atom N270 Intel Atom N270
Chipset 945GSE + ICH7 945GSE + ICH7
Pamięć RAM DDRII 1 GB DDRII 1 GB
Dysk twardy 160 GB SATAII 5,400 rpm 160 GB SATAII 5,400 rpm
Karta graficzna Zintegrowana Dedykowna ATI Mobility Radeon HD3450
LAN 10/100/1000 Mbps 10/100/1000 Mbps
Łączność bezprzewodowa Wi-Fi 802.11n Wi-Fi 802.11n
Głośniki 4 W Głośniki Hi-Fi x 2 + SRS Premium Sound System 4 W Głośniki Hi-Fi x 2 + SRS Premium Sound System
Chip audio Chip audio High definition Chip audio High definition
Boczne porty I/O USB 2.0 x 2, czytnik kart pamięci USB 2.0 x 2, czytnik kart pamięci
Porty I/O 3 porty audio dla 5.1 kanałów: * Port mikrofonu in ß> Center/Bass * Wejście Line in ß> Sur R/L * Wyjście Line out ß> Front Gigabit LAN x 1 USB 2.0 x 4 3 porty audio dla 5.1 kanałów: * Port mikrofonu in ß> Center/Bass * Wejście Line in ß> Sur R/L * Wyjście Line out ß> Front Gigabit LAN x 1 USB 2.0 x 4
Zasilanie 19 V DC, 3.42 A, zasilacz 65 W 19 V DC, 3.42 A, zasilacz 65 W
Bateria N/A Wbudowana
Waga netto 4.3 kg 4.4 kg

Komputer będzie dostępny w Pokl

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)