"Edukacyjny" Windows MultiPoint Server 2010 udostępniony

"Edukacyjny" Windows MultiPoint Server 2010 udostępniony
Źródło zdjęć: © IDG.pl

25.02.2010 21:30, aktual.: 26.02.2010 09:30

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Microsoft udostępnił nowy, przeznaczony do edukacyjnych zastosowań system z rodziny Windows Server - Windows MultiPoint Server 2010. Dzięki niemu wielu użytkowników będzie mogło niezależnie od siebie pracować na jednym komputerze.

"Edukacyjny" Windows MultiPoint Server 201. przeznaczony jest do pracy w środowisku, w którym wielu użytkowników wykonuje podobne zadania, czyli np. w laboratoriach, salach lekcyjnych, czy też bibliotekach.

Obraz
© (fot. IDG.pl)

Aby skorzystać z możliwości nowego systemu trzeba go zainstalować na jednym komputerze, z którym będą się komunikowały inne "stacje robocze" składające się z monitora, klawiatury i myszki. Użytkownik każdej z nich będzie dysponował własnym kontem, za pomocą którego będzie mógł się zalogować do Windows MultiPoint Server 201. i korzystać z różnych udostępnionych mu programów oraz tworzyć przy ich pomocy własne dokumenty.
Nowy OS ma wedle Microsoftu pozwalać administratorowi na bezproblemowe zarządzanie kontami oraz zapewniać użytkownikom między innymi możliwość łatwego udostępniania różnych plików - wystarczy, że przeniosą oni myszką wybrane pliki z katalogu Documents Library do katalogu Public Documents.

Windows MultiPoint Server 201. jest już dostępny w wersji OEM. Microsoft poinformował o nawiązaniu współpracy z różnymi firmami chcącymi oferować odpowiedni system (komputer plus "stacje robocze") pracujący pod kontrolą nowego serwerowego OS-u. Mowa tu między innymi o takich producentach sprzętu jak DisplayLink, Hewlett-Packard, NComputing i Wyse Technology.
Oprogramowanie w wersji akademickiej będzie można kupić od 1 marca.

Więcej informacji na temat Windows MultiPoint Server 2010 znajdziecie na stronie Microsoftu.

Źródło artykułu:idg.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (3)