DivX 7 - pobieraj i testuj

DivX 7 - pobieraj i testuj

DivX 7 - pobieraj i testuj
Źródło zdjęć: © Divx
06.01.2009 19:02, aktualizacja: 07.01.2009 11:35

Dostępna jest już nowa wersję pakietu kodeków, umożliwiających odtwarzanie filmów Divx. W skład pakietu DivX 7 wchodzą DivX Player, DivX Community Codec, DivX Web Player, DivX Converter i DivX Pro Codec.

Jak informuje producent, najnowsza wersja DivX stworzona została w oparciu o nowoczesny standard kompresji wideo, H.264. Dzięki wprowadzeniu obsługi najnowszych procesorów z kilkoma rdzeniami, dekompresja filmu w czasie odtwarzania jest nawet o 50 % (według zapewnień firmy DivX) szybsza. Ponadto wprowadzono usprawnienia mające na celu optymalizację wyświetlanego obrazu, w zależności od typu filmu. Dzięki temu możliwe jest uzyskanie lepszej jakości w czasie oglądania filmów animowanych lub korzystających z animacji komputerowych.

Oprogramowanie dostępne jest pod dwoma postaciami. Pierwsza, DivX for Windows, jest bezpłatna i umożliwia odtwarzanie plików w formacie DivX. Druga edycja, DivX Pro for Windows, pozwala dodatkowo na kodowanie materiałów wideo w tym formacie. W pakiecie DivX7 znaleźć można odtwarzacze DivX Player i DivX Web Player (oglądanie multimediów w przeglądarce) oraz kodeki DivX Community Codec, DivX Pro Codec, jak również DivX Converter, umożliwiający konwersję wideo do formatu DivX.

Dwa ostatnie komponenty w pakiecie DivX for Windows figurują jako 15-dniowe wersje próbne. Z ich pełnych wydań mogą korzystać posiadacze pakietu DivX Pro.

Więcej informacji: DivX - http://www.divx.com

Źródło artykułu:idg.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)