Darmowy StarOffice w GooglePack

14.08.2007 13:00

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Koncern Google poinformował, że do aplikacji dostępnych w pakiecie Google Pack dołączył właśnie zestaw aplikacji biurowych firmy Sun - StarOffice. Pakiet ten, standardowo kosztujący ok. 70 USD, w "paczce" od Google dystrybuowany jest bezpłatnie.

StarOffice jest odpowiedzą Suna na MS Office Microsoftu. W 2000 roku koncernu udostępnił kod źródłowy pakietu - stał się on podstawą darmowego, open-source'owego OpenOffice'a. Sun Microsystems wciąż jednak rozwija i sprzedają swojego StarOffice'a.

W pakiecie Google'a pakiet został nieznacznie zmodyfikowany - do aplikacji wchodzących w jego skład dodano pasek narzędziowy Google Toolbar. W StarOffice wchodzi m.in. edytor tekstu, arkusz kalkulacyjny oraz program do prezentacji. Programy te obsługują większość typów plików wykorzystywanych w MS Office - z wyjątkiem formatów wprowadzonych przez Microsoft w Office 2007.

Osoby chcące pobrać zestaw Google Pack, mogą same go skomponować - na stronie Google'a dostępny jest formularz, umożliwiający zdecydowanie, jakie aplikacje mają wejść w skład pakietu. Do wyboru są: Google Earth, Norton Security Scan, Google Desktop, Firefox with Google Toolbar, Adobe Reader, Skype, StarOffice, Google Toolbar for IE, Spyware Doctor, Picasa, Google Photos Screensaver, Google Talk oraz RealPlayer.

Więcej informacji znaleźć można na stronie firmy - http://pack.google.com.

Źródło artykułu:PC World Komputer
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Komentarze (0)
Zobacz także