Czy warto zarejestrować domenę .eu?

Strona głównaCzy warto zarejestrować domenę .eu?
22.04.2015 10:54
Czy warto zarejestrować domenę .eu?
Źródło zdjęć: © © kreizihorse - Fotolia.com

Europejska domena liczy sobie niespełna dziesięć lat. Liczba adresów z rozszerzeniem .eu sukcesywnie rośnie, zbliżając się do 4 mln. Czy warto dołączyć do grona użytkowników domeny .eu?

Adres z rozszerzeniem europejskim może być zarejestrowany przez przedsiębiorstwa mające siedzibę na ternie Unii Europejskiej oraz osoby zamieszkujące jej obszar. Z tej możliwości korzysta coraz więcej firm, zdecydowany prym wiodą Niemcy (1,1. mln domen. eu). Również w Polsce domena .eu ma wielu zwolenników, będąc jedną z trzech najpopularniejszych zaraz po .pl oraz .com.pl. Pula zasobów zaczyna się powoli kurczyć, dlatego warto już dziś pomyśleć o rejestracji rozszerzenia .eu. Ale to nie jedyny powód. Michał Trziszka, CEO firmy Cal.pl przedstawia pięć najważniejszych przyczyn, dla których warto zarejestrować domenę .eu.

  1. Uprzedzić zagranicznych konkurentów

Wyjście poza lokalne rynki otwiera przed właścicielami rodzimych biznesów nowe możliwości, ale identycznie myślą małe i średnie firmy z Czech, Niemiec czy Słowacji. Część z nich wcześniej czy później zawita do Polski. Nazwy firm zagranicznych, a także ich profile działalności, mogą być tożsame z polskimi przedsiębiorstwami. Niewykluczone, że goście z zagranicy, będą także posiadaczami domeny .eu. Dlatego już dziś warto pomyśleć o rozszerzeniu .eu, aby się zabezpieczyć, a tym samym uprzedzić ruchy zagranicznych konkurentów.

  1. Czerpać korzyści z globalizacji

Rozwój nowych modeli usług, sieci szerokopasmowych, serwisów społecznościowych otwiera nowe szanse przed mniejszymi firmami, które mogą wyjść ze swoją ofertą poza granice Polski. Dlatego nie można ograniczać możliwości promocji witryny internetowej poprzez rejestrację domeny lokalnej .pl czy .com.pl. Rozszerzenie .eu pozwala na popularyzację marki na rynku EU, zamieszkiwanym przez 50. milionów obywateli - każdy z nich może być klientem bądź kontrahentem firmy.

  1. Za pomocą jednego adresu dotrzeć do milionów Europejczyków.

Europejskie firmy coraz częściej posiadają swoje oddziały w krajach UE. Przedsiębiorstwo korzystające z rozszerzenia .eu nie musi tworzyć oddzielnych stron czy rejestrować kilku domen krajowych. W zupełności wystarczy rozszerzenie .eu. To duże ułatwienie dla klientów, którzy dzięki temu znacznie szybciej odnajdą lokalną wersję strony www.

  1. Wykorzystać tanią formę promocji

Niemal każdy wie, że zakup domeny nie wiąże się z poważnym wydatkiem. Domena.eu nie stanowi pod tym względem żadnego wyjątku. Przykładowo w specjalnej ofercie można zarejestrować domenę za jedyne 8,9. zł netto. To najtańsza forma promocji na rynku Unii Europejskiej. Szkoda byłoby z niej nie skorzystać.

  1. Podążać za europejskimi trendami

Domena .eu cieszy się nieustającą popularnością wśród Europejczyków. Obecnie zarejestrowanych jest ponad 3,9. mln adresów z rozszerzeniem .eu. Co ważne, ich dynamika wzrostu jest wyższa aniżeli skrótów funkcjonalnych .com, .net.org, .info, .biz. Najwięcej domen eu. zarejestrowano w Niemczech ( 1,12 mln), a następnie Holandii ( 0,50 mln) oraz we Francji (0,34 mln). To kraje nadające ton europejskiej gospodarce i warto czerpać z nich wzorce.

To jest ciekawe - Rejestruj domeny, bo stracisz miliony:

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Udostępnij:
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (2)