CorelDRAW Graphics Suite X4 do pobrania

CorelDRAW Graphics Suite X4 do pobrania

CorelDRAW Graphics Suite X4 do pobrania
Źródło zdjęć: © IDG
23.01.2008 15:00, aktualizacja: 23.01.2008 15:58

Firma Corel udostępniła kolejną wersję swojego sztandarowego produktu przeznaczonego do edycji wektorowej i obróbki zdjęć cyfrowych. Wśród nowości znalazły się m.in. zmieniony interfejs użytkownika, specjalne narzędzie do konwersji grafik rastrowych na wektorowe oraz ulepszone wsparcie dla Windows Vista.

W skład zestawu wchodzą programy CorelDRAW X4. Corel PowerTRACE X4, Corel PHOTO-PAINT X4 oraz Corel CAPTURE X4. Dzięki niemu można tworzyć grafiki wektorowe, edytować zdjęcia cyfrowe, przekształcać bitmapy do postaci wektorowej oraz przechwytywać ekran. Wersja X4 posiada zmieniony interfejs użytkownika, ulepszoną integrację z systemem Windows Vista, większą liczbę dołączonych przykładowych obrazków i szablonów, system zarządzania kolorami pozwalający przełączać się pomiędzy schematami Corel i Microsoft a także Adobe.

Obraz
© CorelDRAW Graphics Suite X4 (fot. IDG)

Nowości w interfejsie i narzędziach

Zmiany widoczne na pierwszy rzut oka to przeprojektowane ikony i menu, które mają być bardziej intuicyjne. Ponadto wprowadzono narzędzie ConceptShare pozwalające na dzielenie się projektami ze współpracownikami oraz klientami w czasie rzeczywistym. Kolejną nowinką jest PowerTRACE pozwalający na szybką konwersję grafiki rastrowej na wektorową. Do pakietu tradycyjnie dołączane są płyty z wysokiej jakości fotografiami, clipartami i dodatkowymi czcionkami. Czterdzieści procent wszystkich dodatków to całkowicie nowe projekty. Należy również wspomnieć o osiemdziesięciu szablonach, które w znaczący sposób przyspieszają prace nad projektami.

Lepsza edycja tekstu

Praca z dokumentami tekstowymi powinna być łatwiejsza dzięki zastosowaniu interaktywnych tabel. Dzięki nim można tworzyć oraz importować wygląd stron zawierających tekst i grafiki. Do tego dochodzą niezależne warstwy ułatwiające prace z wielostronicowymi projektami. Podgląd zmian przed ich wprowadzeniem do dokumentu czy lustrzane odbicie tekstu w pionie lub poziomie nie są rewolucyjnymi rozwiązaniami, ale zaoszczędzi to czas pracy.

Program można zainstalować w systemie Windows XP lub Vista ( w wydaniu 32- lub 64-bitowym ). Minimalne wymagania systemowe to procesor Pentium III 800 MHz, 512 MB RAM, napęd DVD i 430 MB wolnego miejsca na dysku. Pełna wersja pakietu kosztuje 429 USD a wersja aktualizacyjna 199 USD. Więcej informacji znajdziesz na stronie producenta. - http://www.corel.com

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)