Chicago rezygnuje z Wi‑Fi

04.09.2007 15:30

Władze Chicago zrezygnowały z ambitnego planu, który zakładał pokrycie całego miasta siecią hotspotów zapewniających szybką bezprzewodową łączność z Siecią. Hardik Bhatt, odpowiedzialny za politykę informacyjną miasta, powiedział, że władze zdały sobie sprawę, iż realizacja planu wymagałaby olbrzymich wydatków z publicznych pieniędzy.

Chicago jest kolejnym miastem, które po entuzjastycznych zapowiedziach zaczęło bardziej trzeźwo patrzeć na problem. Wszędzie okazywało się, że koszty będą ogromne, a zyski z całego przedsięwzięcia więcej niż wątpliwe, gdyż mieszkańcy nie zaczną nagle masowo wykorzystywać miejskich hotspotów.

Obecnie w USA w 175 miastach i regionach są dostępne hotspoty, które pokrywają cały lub znaczą część obszaru podległego miejscowym władzom.

Mieszkańcy Chicago nie będą mieli więc dostępu do Wi-Fi zapewnianego przez miasto. Nie znaczy to jednak, że władze całkowicie zrezygnowały z planów zapewnienia im dostępu do Sieci. Miasto będzie jednym z trzech w USA, które ma zyskać dostęp do WiMax.

Źródło artykułu:PC World Komputer
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)