CES 2017 - tanie gogle VR od Lenovo

CES 2017 - tanie gogle VR od Lenovo
Źródło zdjęć: © Fotolia | Innovated Captures
Adam Bednarek

03.01.2017 14:10, aktual.: 03.01.2017 15:37

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Lenovo zaprezentowało niedrogie gogle VR. Wprawdzie cena w przedziale 300-400 dolarów na pierwszy rzut oka wydaje się całkiem spora, ale jak na możliwości tego sprzętu jest naprawdę atrakcyjna.

Lenovo w swoich goglach VR zastosowało dwa wyświetlacze OLED o rozdzielczości 1440 x 1440. To więcej niż w Oculus Rift czy HTC Vive. Przewagą będzie też waga, bo sprzęt Lenovo waży 350 gramów, podczas gdy HTC Vive około 550 gramów, a Oculus Rift - 470 gramów. Różnica może wydawać się niewielka, ale w przypadku urządzenia, które mamy na głowie, im mniej, tym lepiej. Zdjęcia gogli Lenovo opublikował portal The Verge.

Gogle VR od Lenovo ważą mniej i kosztują mniej. Na dodatek skupiają się nie tylko na wirtualnej rzeczywistości, ale i rozszerzonej, dzięki przednim kamerom rejestrującym obraz. Urządzenie będzie współpracować z systemem Microsoftu Windows Holographic, co oznacza, że użytkownicy skorzystają z prostych aplikacji AR. Nie tak rozbudowanych, jak w przypadku HoloLens - te gogle są “osobnym komputerem”, a sprzęt od Lenovo współpracować ma z tradycyjnymi pecetami z Windowsem 10. Nawet jeżeli będą to mało skomplikowane hologramy - jak np. wpisy z portali społecznościowych - to i tak będzie to ciekawa funkcja. Mówimy w końcu o niedrogim sprzęcie.

Kiedy Lenovo wypuści swoje gogle VR na rynek? Dokładnej daty premiery jeszcze nie znamy, ale… możemy się jej domyślać. W kwietniu Microsoft wraz z nową poprawką do Windowsa 10 ma wprowadzić Windows Holographic. Czyli mniej więcej wtedy powinny wychodzić na rynek gogle wykorzystujące ten system. Niewykluczone, że Lenovo zdąży do tego czasu.

Nie wiemy jeszcze, jak gogle VR działają w praktyce, ale sam fakt, że na rynku będzie coraz więcej tanich i dobrych urządzeń do wirtualnej i rozszerzonej rzeczywistości na pewno cieszy. Niedługo VR i AR będą powszechne i dla każdego.

CES - Consumer Electronics Show to międzynarodowa wystawa sprzętu elektronicznego, która odbywa się w dniach 5-8 stycznia 2017 r. w Las Vegas. Targi CES 2017 są najważniejszym forum premier najbardziej innowacyjnych i przełomowych rozwiązań.

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (3)