Brytyjski rząd: Internet Explorer 6 jest wystarczająco bezpieczny

Brytyjski rząd: Internet Explorer 6 jest wystarczająco bezpieczny

Brytyjski rząd: Internet Explorer 6 jest wystarczająco bezpieczny
Źródło zdjęć: © Microsoft
06.08.2010 16:17

Brytyjski rząd trzyma się stanowiska, że Internet Explorer 6 stosowany w administracji publicznej jest wystarczająco bezpieczny.

Takie wnioski płyną z oficjalnej odpowiedzi na petycję online w ramach nowo utworzonej przez brytyjską koalicję rządzącą strony do zgłaszania propozycji poprawek. Programista webowy Dan Frydman zaproponował w nadesłanym zgłoszeniu, aby rząd przeszedł na bardziej aktualną wersję przeglądarki.

Obraz

Zdaniem władz nie ma dowodów na to, że zmiana z pełni załatanego Internet Explorera 6 na inną przeglądarkę podniesie poziom bezpieczeństwa. Instalacja Internet Explorera 8 byłaby zbyt kosztowna. Tańsze jest stosowanie firewalli i regularnie aktualizowanych skanerów antywirusowych.

Sam Microsoft uważa surfowanie w Sieci z użyciem Internet Explorera 6 za ryzyko. Pod koniec kwietnia tego roku Tom Köhler, dyrektor ds. bezpieczeństwa informacji z niemieckiego oddziału Microsoftu przy okazji publikacji Security Intelligence Report powiedział: "Ten, kto dziś jeszcze ma zainstalowanego Internet Explorera 6, podejmuje niepotrzebne ryzyko i powinien jak najszybciej przejść na bezpłatną wersję 8, która ma znacznie wyższy poziom zabezpieczeń". Jednak oficjalna pomoc techniczna dla wydania 6 w ramach Windows XP SP3 będzie świadczona jeszcze do 2014 roku.

wydanie internetowe www.heise-online.pl

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (27)