Boeing poprawia sterowanie lotem w B737 MAX

Boeing poprawia sterowanie lotem w B737 MAX
Źródło zdjęć: © Getty Images

06.08.2019 08:08

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Boeing ma zamiar zmienić projekt systemu sterowania lotem modelu B737 MAX. Ulepszona wersja tego modelu Boeinga ma polegać na danych z dwóch komputerów kontrolujących lot zamiast jednego.

Informację podał Bloomberg, opierając się na anonimowym źródle.

Boeing chce zaprezentować ulepszoną wersję oprogramowania we wrześniu, ale do tego czasu plan może się jeszcze zmienić. Anonimowy informator, stwierdził, że nowa poprawka będzie miała wpływ na całą architekturę systemu i ma być bardziej kompletna, niż aktualizacja oprogramowania bezpośrednio związanego z wypadkami 737 Max.

Po zmianach, które według informatora ma przeprowadzić Boeing, system sterowania lotem będzie czerpał dane z obu komputerów monitorujących. Dzięki temu będzie można wykryć niezgodności pomiędzy komputerami i zapobiegać niebezpieczeństwom związanym z błędem oprogramowania czy usterką czipu.

Boeing uziemiony przez katastrofy

W marcu wszystkie samoloty Boeing 737 Max zostały uziemione. Jest to konsekwencja dwóch katastrof - w Indonezji w październiku 2018 roku i w Etiopii w marcu tego roku. Łącznie zginęło w nich 346 osób.

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Komentarze (12)
Zobacz także