Blu‑ray w nowym Apple iMac?

Blu-ray w nowym Apple iMac?
Źródło zdjęć: © Blue-Ray.com

11.08.2009 12:30

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Według niepotwierdzonej jeszcze informacji, nowa generacja komputerów Apple iMac będzie wyposażona w odtwarzacz formatu Blu-ray

Prezes Apple, Steve Jobs, stwierdził jakiś czas temu, że ze względu na problemy licencyjne, Blu-ray to na razie "worek nieszczęść". Jednak jak podaje serwis AppleInsider, bardzo możliwe jest, że najnowsze komputery iMac będą oferowały wsparcie dla tej technologii. Jest to jedna z rzeczy, na które z wielką nadzieją czekają wszyscy użytkownicy komputerów Mac.

Obraz
© (fot. Apple)

Informacja wydaje się być prawdopodobna, gdyż pochodzi ze źródła blisko związanego z firmą Apple. Nie wydano jednak żadnego oficjalnego komunikatu na ten temat.

Pojawiły się także sugestie, że nowa wersja serwisu iTunes, oznaczona cyfrą 9. będzie oferowała wsparcie dla Blu-ray. Jak słusznie zauważył jeden z użytkowników, już wersja iTunes 8.2 zawierała odnośniki do danych Blu-ray w serwisie Gracenote.

Koszt zamontowania odtwarzacza Blu- ray w jednym Mac'u to około 30 dolarów. Ciekawe tylko czy pokryje go Apple czy sami użytkownicy.

Źródło artykułu:idg.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (1)