Kurs bitcoina znowu wystrzelił. Niektórzy przewidują jednak spadki

Kurs bitcoina znowu wystrzelił. Niektórzy przewidują jednak spadki

Kurs bitcoina znowu wystrzelił. Niektórzy przewidują jednak spadki
Źródło zdjęć: © Pixabay.com
Adam Bednarek
27.06.2019 10:13

Bitcoin już nazywany był trupem. Zapowiadany kres kryptowaluty wciąż nie nastąpił. Mało tego - kurs poszybował w górę. Na jak długo?

"W ciągu ostatnich 24 godzin kurs BTC wzrósł aż o 18 proc." - informuje serwis bithub.pl. Pod koniec ubiegłego tygodnia przekroczył 10 tys. dolarów, a już wczoraj popularna kryptowaluta kosztowała ponad 13 tys. dolarów.

Bitcoin - kurs już dawno nie był tak wysoki

Po raz ostatni bitcoin był tyle wart pod koniec stycznia 2018 roku. Kurs kryptowaluty jest ponad 200 proc. wyższy niż na początku roku.

Na tym wzrosty mają się nie skończyć. Według niektórych prognoz jeszcze w tym roku kurs Bitcoina ma wynosić 50 tys. dol., a później nawet 100 tys. dol. Oczywiście do takich przewidywań należy podchodzić ostrożnie.

Tym bardziej że analitycy różnią się w swoich opiniach. Na portalu strefainwestorow.pl, że obecne wzrosty to dowód na "odbicie zdechłego kota". Za zbliżającymi się możliwymi spadkami przemawia to, że zainteresowanie kryptowalutami jest dalekie od wcześniejszych rekordów, "wzrosty odbywają się na niskich obrotach" i że "akcje spółek związanych z branżą kryptowalut nie wykazują euforii" - uważa Paweł Biedrzycki ze strefainwestorow.pl.

Warto przypomnieć, że na rynek kryptowalut chce wejść Facebook. Gigant zapowiedział swój cyfrowy pieniądz o nazwie Libra. Start waluty zapowiedziany został na 2020 rok.

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (41)