ycipk-2oh303

Bill Gates coraz niżej w rankingu najbogatszych ludzi na świecie. Powoli traci miejsce na podium

Bill Gates przez ostatnie siedem lat nie znalazł się niżej niż na 2. miejscu w rankingu Bloomberg Billionaires Index. Sytuacja zmieniła się we wtorek, kiedy założyciel Microsoftu spadł na historycznie niskie miejsce.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Bill Gates spada w rankingu najbogatszych ludzi świata Bloomberga.
Bill Gates spada w rankingu najbogatszych ludzi świata Bloomberga. (Getty Images, Fot: Win McNamee)
ycipk-2oh303

Ranking miliarderów Bloomberga jest indeksem obliczanym m.in. na podstawie notowań giełdowych, wskaźników ekonomicznych czy doniesień prasowych. Dane są wykorzystywane do tworzenia profili przedsiębiorców i późniejszego ich porównywania. Bloomberg aktualizuje je na koniec każdego dnia.

Bill Gates coraz niżej w rankingu

Bill Gates po raz pierwszy w historii rankingu Bloomberga spadł na trzecie miejsce. Wyprzedził go Francuz – Bernard Arnault. Właściciel koncernu LVMH (Louis Vuitton Moët Hennessy), sprzedającego dobra luksusowe takich marek jak: Bulgari, Dior, Louis Vuitton, Dom Pérignon czy Moët & Chandon osiągnął wynik ok.108 miliardów dolarów. Wartość majątku Billa Gatesa została oszacowana na 107 miliardów dolarów.

ycipk-2oh303

Prezes Amazona wciąż na pierwszym miejscu

Pierwsze miejsce w rankingu niezmiennie należy do Jeffa Bezosa – twórcy Amazona oraz firmy Blue Origin. Wartość jego majątku szacowana jest na 124 miliardy dolarów i stale rośnie za sprawą akcji firmy Amazon.

Jakie są przyczyny coraz gorszej pozycji Billa Gatesa w rankingu?

ycipk-2oh303

Spadek Billa Gatesa z zaszczytnego drugiego miejsca można łączyć z jego działalnością filantropijną. Gates każdego roku wpłaca wiele miliardów dolarów na cele charytatywne, realizowane przez fundację Bill & Melinda Gates Foundation. Ostatnio miliarder przekazał na nią 35 miliardów dolarów. Gdyby nie ten gest, Gates wciąż zajmowałby drugie miejsce w rankingu Bloomberga.

Arnault również nie żałuje swoich pieniędzy na filantropię. Zaangażował się w odbudowę katedry Notre Dame, która uległa zniszczeniu w kwietniowym pożarze. Razem z innymi francuskimi miliarderami deklarował, że przekaże na jej rekonstrukcję 850 milionów dolarów.

Polub WP Tech
0
komentarze
Głosuj
Głosuj
0
Wow!
0
Ważne
0
Słabe
0
Straszne
Trwa ładowanie
.
.
.

ycipk-2oh303

ycipk-2oh303
ycipk-2oh303