Aplikacja DOZ – farmaceuta na wyłączność

Aplikacja DOZ – farmaceuta na wyłączność

Aplikacja DOZ – farmaceuta na wyłączność
Źródło zdjęć: © Materiały prasowe
13.12.2018 15:16, aktualizacja: 30.07.2020 12:06

Kolejki u lekarzy, kolejki w aptekach. Rzadko jest czas, by spokojnie porozmawiać ze specjalistą. To, że brakuje nam łatwo dostępnej i fachowej porady, widać na wszystkich internetowych forach, które aż kipią od pytań i – co gorsza – dziwnych odpowiedzi pochodzących od domorosłych ekspertów z zakresu medycyny. Gdzie zatem szukać pewnego i bezpiecznego wsparcia?

Obraz
© Materiały prasowe

Ciekawym rozwiązaniem powyższego problemu jest aplikacja stworzona przez DOZ.pl, która może okazać się przydatna z kilku powodów. To przede wszystkim bardzo użyteczna „przypominajka” o lekach, a także sklep internetowy. Najcenniejszą funkcją aplikacji jest jednak to, że umożliwia bezpośredni kontakt z farmaceutą, który ma dla nas czas.

Leki pod kontrolą

W aplikacji można skontaktować się z farmaceutą na dwa sposoby.

Pierwszy z nich to „Mobilna apteczka”, której funkcjonalność polega na wysłaniu prośby o zweryfikowanie przyjmowanych przez nas leków. Nierzadko leczymy się na kilka schorzeń naraz, a specjaliści przepisują leki bez pełnego oglądu sytuacji. Sytuacje są różne: albo Ty zapominasz powiedzieć o innych medykamentach, albo zaganiany lekarz nie pyta o inne schorzenia. Wracasz do domu, czytasz ulotkę, a tam… długa lista interakcji z innymi lekami. I wtedy pojawiają się wątpliwości. I słusznie, bo samodzielne weryfikowanie interakcji jest trudne i niebezpieczne.

Aplikacja DOZ.pl pomoże uniknąć ci opisanych wyżej zagrożeń. W łatwy sposób możesz stworzyć w niej profil swój i swoich najbliższych, dodać do niego leki, które przyjmujesz i jednym kliknięciem zweryfikować interakcje. Farmaceuta indywidualnie zbada twoją apteczkę, ostrzeże o niebezpieczeństwie i być może zaleci ponowną konsultację z lekarzem.

Na czacie

Drugi sposób kontaktu z wykwalifikowanym farmaceutą w aplikacji polega na możliwości porozmawiania z nim przez czat. Tak! Nie będziesz rozmawiać z botem, ale specjalistą podpisanym imieniem i nazwiskiem. Podejdzie on do Twojego problemu indywidualnie. Możesz zapytać o interakcje, o stosowanie danego leku, a nawet o konkretną dolegliwość. Farmaceuta zada Ci dodatkowe pytania, aby jak najdokładniej zapoznać się z Twoim problemem. Może odesłać Cię do sprawdzonych źródeł, zalecić wizytę u lekarza, gdy Twoje objawy będą niepokojące lub samodzielnie doradzić właściwe postępowanie. Nie musisz już stać w kolejce i czekać tygodniami, aż ktoś kompetentny odpowie na pytania i rozwieje Twoje wątpliwości.

O co pytają pacjenci?

Okazuje się, że tematy rozmów prowadzonych na czacie są bardzo zróżnicowane. Zaczynając od pytań o konkretne leki, na dogłębnych analizach schorzeń kończąc.

Aplikacja DOZ – gdzie pobrać?

Aplikacja dostępna jest na stronie https://www.doz.pl/ zarówno na telefony z systemem iOS, jak i Android. Jest zupełnie darmowa, a co więcej – nie ma w niej żadnych reklam. Dla mnie główną zaletą jest jej wielofunkcyjność: z jednej strony jest źródłem fachowych porad, a z drugiej pomaga dbać o zdrowie przypominając o dawkach leków, umożliwia robienie zakupów online i tworzenie list z ulubionymi produktami.

Źródło artykułu:Materiał Partnera
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (1)