AMD: Chipset 790GX oficjalnie

AMD: Chipset 790GX oficjalnie

AMD: Chipset 790GX oficjalnie
Źródło zdjęć: © AMD
07.08.2008 20:01, aktualizacja: 08.08.2008 09:41

Wczoraj amerykańska firma AMD ( Advanced Micro Devices ) oficjalnie poinformowała o premierze nowego chipsetu dla płyty głównych - 790GX, który według zapowiedzi koncernu ma być najlepszą platformą do overclockingu dla procesorów Phenom Black Edition.

Jedną z najważniejszych nowości zaimplementowanych w chipsecie 790GX jest funkcja AMD overdrive interface umożliwiająca proste, automatyczne podkręcanie "czarnych" Phenomów w razie, gdy jest to wymagane przez ogólne obciążenie komputera. Według koncernu implementacja funkcji ACC ( Advanced Clock Calibration ) w mostku południowym SB750 pozwala osiągnąć najlepsze wyniki podczas overclockingu CPU.

Kolejną zaletą nowego chipsetu jest integracja procesora graficznego ( mGPU ) z serii ATI Radeon HD 3300 zgodny sprzętowo z bibliotekami Microsoftu DirectX 10. AMD zapewnia, że jest to najszybszy zintegrowany układ graficzny dostępny na rynku. Wyposażony został w technologię Hybrid CrossFireX, która pozwala, w połączeniu z dodatkową kartą na PCI Express z serii Radeon HD 3400 lub Radeon HD 2400, uzyskać dodatkową moc przy zastosowaniach graficznych. Oczywiście nie zapomniano o kinomanach i dla nich specjalnie zaimplementowano technologię ATI Avivo HD pozwalającą oglądać filmy z trybie Full High Definition.

Płyty główne wyposażone w chipset 790GX zapowiedzieli już we własnej ofercie m.in. Asustek Computers, Gigabyte Technology, DFI, ASRock, Biostar, Foxconn, ECS i inni.

Źródło artykułu:PC World Komputer
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (1)