Qualcomm: chipset obsługujący GPS i GLONASS

Qualcomm: chipset obsługujący GPS i GLONASS
Źródło zdjęć: © Jupiterimages

25.05.2011 10:23, aktual.: 25.05.2011 10:50

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Qualcomm poinformował o dostępności produktu obsługującego rosyjski system satelitarny GLONASS oraz jego unikalnej możliwości jednoczesnego korzystania z sieci GPS i GLONASS. Dodatkowe sygnały odbierane z rozszerzonej sieci satelitów zapewniają bardziej precyzyjne informacje o lokalizacji, co będzie mogło być wykorzystywane w wielu aplikacjach i usługach

Obsługa obydwu systemów pozycjonowania pozwoli użytkownikom najnowszych telefonów na odbieranie sygnałów nawet z 5. różnych satelitów. Takie rozwiązanie zapewnia bardziej dokładne określanie położenia w dowolnym miejscu na świecie, zwłaszcza w trudnych warunkach miejskich, w ciasnych ulicach, w pobliżu wysokich budynków.

Obraz
© (fot. ESA)

Pierwszy telefon obsługujący system GLONASS to urządzenie MTS 94. firmy ZTE z chipsetem Qualcomm Snapdragon MSM7x30. Rozwiązanie to będzie dostępne również w kolejnych wybranych modelach wyposażonych w rozwiązania Snapdragon i funkcje GPS obsługiwane przez technologie firmy Qualcomm.

System GLONASS (ros. ГЛОНАСС, Глобальная навигационная спутниковая система; Globalnaja Nawigacionnaja Sputnikowaja Sistiema) istnieje już od początku lat osiemdziesiątych ubiegłego wieku, aczkolwiek w tej chwili nie oferuje jeszcze pokrycia całego globu. Wykorzystywany jest przez jednostki wojskowe - odbiorniki cywilne dopiero wchodzą na rynek.

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)