Trwa ładowanie...
d2m339p

Amazonia ratowana przez Leonarda DiCaprio

5 milionów dolarów na ochronę Amazonii obiecała organizacja ekologiczna "Earth Alliance". Stworzyli ją Leonarda DiCaprio i jego przyjaciele – Laurene Powell Jobs i Brian Sheth.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
DiCaprio daje 5 milionów na ratowanie Amazonii.
DiCaprio daje 5 milionów na ratowanie Amazonii. (Materiały prasowe)
d2m339p

Ma to być początkowe finansowe zobowiązanie "Earth Alliance", która prosi również o darowizny na ratowanie lasów deszczowych.

DiCaprio poprzez swoją fundację przyznał też granty o wartości ponad 100 milionów dolarów na projekty związane z ochroną lasów deszczowych na całym świecie.

– "Earth Alliance" jest zaangażowane w pomoc w ochronie świata przyrody. Jesteśmy głęboko zaniepokojeni trwającym kryzysem w Amazonii, która jest gwarantem równowagi klimatu, różnorodności biologicznej i dobrych warunków życia rdzennych mieszkańców. – napisał DiCaprio na swoim instagramowym koncie.

Amazonia – wielki pożar

Tysiące pożarów trawi Amazonię od 15 sierpnia. Skala pożaru jest gigantyczna, a chmury dymu widać z kosmosu. Żywioł może spowodować ekologiczną zagładę.

Lasy deszczowe w Amazonii zajmują około 5,5 milionów kwadratowych powierzchni ziemi. Żyje w nich 20 procent gatunków ptaków i roślin, 10 procent gatunków ssaków znanych na całym świecie oraz 15 razy więcej gatunków ryb niż w Europie.

Czytaj też: #UgaśmyPłucaŚwiata: Pożar w Amazonii. WWF i Greenpeace zajęły stanowisko: globalna tragedia

d2m339p

Podziel się opinią

Share
d2m339p
d2m339p
Więcej tematów