Trwa ładowanie...

Alert RCB na Mazowszu: "Nie zbliżaj się do rzek", Wisła wzbiera

Mieszkańcy kolejnego powiatu dostali właśnie alerty RCB. Po ostrzeżeniach dla powiatów w woj. lubelskim i mazowieckim ostrzeżenie wysłano także mieszkańcom Warszawy.
Share
Alert RCB na Mazowszu: "Nie zbliżaj się do rzek", Wisła wzbiera
Źródło: WP.PL, Fot: Marcin Makowski
d37v4x0

Z południa po Wiśle przesuwa się fala wezbraniowa. SMS-y z ostrzeżeniem Rządowego Centrum Bezpieczeństwa właśnie dostali mieszkańcy Warszawy i okolic. Poza nimi otrzymali je mieszkańcy powiatu garwolińskiego, otwockiego, piaseczyńskiego, grójeckiego, legionowskiego, nowodworskiego, sochaczewskiego, płockiego, Płocka i płońskiego, Warszawy i warszawskiego zachodniego.

   WP.PL
Źródło: WP.PL

Fala we wtorek w Warszawie

Fala wezbraniowa dotrze do Warszawy we wtorek. Ostrzeżenie RCB obowiązuje we wtorek i w środę. Alert ostrzega przed zbliżaniem się do rzek, ale nie będzie groźna. Według prognoz nie przekroczy poziomu alarmowego.

d37v4x0

- Jeżeli chodzi o Warszawę, to sprawa powinna rozejść się po kościach. We wtorek o godzinie 6 spodziewana jest fala w punkcie Warszawa Bulwary i ma mieć około 600 centymetrów, czyli tyle, ile wynosi stan ostrzegawczy. Nie przekroczy tym samym pułapu alarmowego - informuje biuro prasowe stołecznej komendy Państwowej Straży Pożarnej.

Mimo wszystko Warszawiacy powinni mieć się na baczności. Poziom wody na miejskiej plaży i przy bulwarach wiślanych podnosił się już w sobotę. Południe i wschód kraju wciąż walczą z podtopieniami.

Czym jest alert RCB?

SMS-owe alerty RCB dostają wszyscy użytkownicy telefonów komórkowych w zagrożonej okolicy. Nie trzeba się zapisywać na żadną listę, wystarczy być w pobliżu niebezpieczeństwa.

d37v4x0

Ostrzeżenia są publikowane także w mediach społecznościowych i emitowane w telewizji regionalnej.

Jeśli wolisz mieć osobną aplikację możesz skorzystać z Regionalnego Systemu Ostrzegania. W niej znajdują się te same alerty oraz instrukcje postępowania w niebezpiecznych sytuacjach, wyjaśnienia pojęć i telefony alarmowe.

d37v4x0

Podziel się opinią

Share
d37v4x0
d37v4x0
Więcej tematów