Aktualizacja Windows Phone 8 Update 3 udostępniona

Aktualizacja Windows Phone 8 Update 3 udostępniona15.10.2013 10:10
Aktualizacja Windows Phone 8 Update 3 udostępniona
Źródło zdjęć: © giznet.pl

Microsoft zaprezentował wczoraj swoją trzecią aktualizację dla systemu Windows Phone 8. Większość wprowadzanych wraz z nią nowości jest dokładnie taka, jak się tego spodziewaliśmy. Pomimo tego Microsoftowi udało się nas zaskoczyć.

Windows Phone 8 update 3 jest już z nami oficjalnie. Tak jak podejrzewano wcześniej, Microsoft skupił się w nim na ułatwieniach dla przyszłych użytkowników Windows Phone 8. Najważniejszymi zmianami jakie wprowadza sama aktualizacja jest więc obsługa ekranów o przekątnej 5 i 6 cali w rozdzielczości 1080p oraz wsparcie dla procesora Qualcomm Snapdragon MSM8974.

Pozostałe zmiany to w zasadzie kosmetyka lub drobne ułatwienia. Do tej pierwszej kategorii zaliczyć można dodatkową kolumnę kafelek na głównym ekranie urządzenia. Przy większych wyświetlaczach dwie kolumny wyglądałyby po prostu trochę głupio. Do drugiej należy przede wszystkim możliwość zablokowania ekranu w konkretnej pozycji, czego domagali się użytkownicy, oraz ulepszony multitasking, który od tej aktualizacji będzie pozwalał na łatwiejsze zamknięcie danej aplikacji.

Wśród funkcjonalności, których domagali się użytkownicy, a które zostały wprowadzone przez Microsoft, jest także możliwość ustawienie dowolnego dźwięku dla wiadomości tekstowych, przypomnień, poczty elektronicznej i głosowej. Niestety użytkownicy Windows Phone 8 nadal nie będą mogli ustawić osobno głośności dla muzyki, a osobno dla dźwięków systemowych.

Odwiecznym pytaniem w przypadku wprowadzenia aktualizacji mobilnego systemu operacyjnego jest „kiedy będzie ona dostępna?”. I tutaj pojawia się największa niespodzianka. Wprowadzenie aktualizacji leży co prawda w gestii konkretnych producentów, co sprawia, że dość często starsze urządzenia są przez nich po prostu ignorowane lub użytkownicy muszą czekać na jej wprowadzenie wieki. Tymczasem Microsoft udostępnił ją już deweloperom za pośrednictwem nowego programu o nazwie Windows Phone Preview for Developers. Mało tego – za niecałe 19 dolarów rocznie każdy zainteresowany użytkownik może się zarejestrować, pobrać aplikację i być na bieżąco ze wszystkimi aktualizacjami systemu operacyjnego, które powstały w Redmond. Model posiadanego urządzenia nie ma znaczenia, pod warunkiem, że już teraz jest na nim zainstalowana odpowiednia wersja Windows Phone 8.

Aktualizacja systemu operacyjnego za pomocą tego kanału nie oznacza oczywiście, że zaktualizowany zostanie firmware producenta urządzenia lub wszystkie sterowniki. Te komponenty zostaną pobrane dopiero wtedy, gdy dane urządzenie doczeka się oficjalnej aktualizacji. Opcja jest więc co prawda skierowana przede wszystkim dla deweloperów, niemniej jednak istnieje.

Źródło artykułu:Giznet.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Udostępnij:
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)