Aktualizacja do Windows 7 dla użytkowników netbooków

Aktualizacja do Windows 7 dla użytkowników netbooków

Aktualizacja do Windows 7 dla użytkowników netbooków
Źródło zdjęć: © Windows
26.10.2009 13:00, aktualizacja: 26.10.2009 14:27

Windows 7 USB/DVD Download Tool to niewielkie narzędzie umożliwiające stworzenie bootowalnego przenośnego nośnika pamięci flash z systemem Windows 7

Windows 7 USB/DVD Download Tool to niewielkie narzędzie umożliwiające stworzenie bootowalnego przenośnego nośnika pamięci flash z systemem Windows 7.

Stworzenie uruchamialnego pendrive'a z Windows 7 może okazać się szczególnie pomocne dla przygotowujących się do przesiadki na nowy system użytkowników netbooków - w komputerach tej klasy napęd optyczny to wciąż rzadkość.

Kupując kopię Windows 7 za pośrednictwem sklepu internetowego Microsoft Store użytkownik może zamówić przesłanie systemu pocztą lub pobranie pliku instalacyjnego. Aplikacja Windows 7 USB/DVD Download Tool umożliwia stworzenie uruchamialnego nośnika USB lub DVD z pobranym obrazem ISO systemu. Aby tego dokonać, należy najpierw zaopatrzyć się w obraz Windows 7 a następnie uruchomić narzędzie USB/DVD Download Tool i postępować zgodnie z instrukcjami (wymagany jest nośnik flash o pojemności co najmniej 4 GB). Instalator wymaga też środowiska Microsoft .NET Framework 2.0.

Obraz
© (fot. IDG)

Pamięć flash przed rozpoczęciem kopiowania pliku ISO musi być całkowicie pusta (trzeba ją wcześniej sformatować). W roli pendrive'a można wykorzystać odtwarzacz MP3 lub inne urządzenie rozpoznawalne przez komputer jako przenośna pamięć masowa, jednak nie jest to zalecane.

Zgodnie z opisem narzędzia - http://store.microsoft.com/help/iso-tool instalacja Windows 7 z pliku ISO nie jest możliwa bez skopiowania go na nośnik USB/DVD za pomocą USB/DVD Download Tool.

Aby bootowalny pendrive zadziałał, należy wprowadzić zmianę ustawień BIOS-u w komputerze, na którym ma być instalowane Windows 7. Na liście kolejności rozruchowej (lista zainstalowanych w systemie urządzeń, na których poszukiwane są pliki startowe systemu operacyjnego) napęd USB musi figurować jako pierwszy. Szczegóły dotyczące zmiany sekwencji rozruchowej powinny znajdować się w dokumentacji dołączonej do komputera. Opis procedury znaleźć można również w Internecie.

Netbooki pracują głównie pod kontrolą systemu Windows XP. Jedyna dostępna w tej sytuacji opcja aktualizacji to tzw. "czysta" instalacja. Należy więc pamiętać o zrobieniu kopii zapasowych plików - z wykorzystaniem wbudowanego w "siódemkę" narzędzia Windows Easy Transfer lub innej aplikacji. Bez względu na rodzaj narzędzia potrzebny będzie nośnik na backup danych (CD, DVD, USB).

Plik instalacyjny Windows 7 USB/DVD Download Tool - http://images2.store.microsoft.com/prod/clustera/framework/w7udt/1.0/en-us/Windows7-USB-DVD-tool.exe (947 kB) można pobrać z serwisu Microsoftu.

Źródło artykułu:idg.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (1)