Adobe łata Shockwave Playera

Adobe łata Shockwave Playera

Adobe łata Shockwave Playera
Źródło zdjęć: © adobe
26.08.2010 15:42, aktualizacja: 27.08.2010 13:14

Firma Adobe uaktualniła oprogramowanie Shockwave Player do wersji 11.5.8.612, zamykając po raz kolejny wiele luk bezpieczeństwa. Shockwave Player to plug-in integrujący się z przeglądarką i służący do prezentacji bardziej złożonych aplikacji sieciowych takich jak gry. Większość użytkowników ma zainstalowaną jedynie lżejszą wtyczkę Adobe Flash Player

Firma Adobe uaktualniła oprogramowanie Shockwave Player do wersji 11.5.8.612, zamykając po raz kolejny wiele luk bezpieczeństwa. Shockwave Player to plug-in integrujący się z przeglądarką i służący do prezentacji bardziej złożonych aplikacji sieciowych takich jak gry. Większość użytkowników ma zainstalowaną jedynie lżejszą wtyczkę Adobe Flash Player.

Problemy

Przynajmniej 1. ze znalezionych usterek daje potencjalnemu napastnikowi możliwość przemycenia szkodliwego kodu. W większości przypadków chodzi o błędy obsługi pamięci w różnych funkcjach.

Wadliwe są wszystkie edycje do wydania oznaczonego numerem 11.5.7.60. dla systemów Windows i Mac OS X.

Rozwiązanie

Instalacja uaktualnienia eliminuje wspomniane problemy. Aby sprawdzić, czy na komputerze jest Shockwave, możemy skorzystać ze specjalnej strony testowej producenta.

wydanie internetowe www.heise-online.pl

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)