Adobe Flash Player 10 - nowe możliwości

Adobe Flash Player 10 - nowe możliwości

Adobe Flash Player 10 - nowe możliwości
Źródło zdjęć: © Adobe
16.10.2008 10:02, aktualizacja: 16.10.2008 10:21

Firma Adobe Systems poinformowała o wprowadzeniu na rynek oprogramowania Adobe Flash Player 10. Nowe funkcje dają projektantom i programistom nowe możliwości sterowania zaawansowanymi aplikacjami internetowymi, interaktywnymi treściami oraz wysokiej jakości materiałami wideo, jak również udostępniania ich użytkownikom różnych przeglądarek i różnych systemów operacyjnych.

Adobe Flash Player 10 bazuje na funkcjach najpopularniejszego na rynku środowiska uruchomieniowego aplikacji. W nowej wersji dodano obsługę niestandardowych filtrów i efektów, bezpośrednią obsługę transformacji i animacji trójwymiarowych, zaawansowane przetwarzanie dźwięku oraz obsługę przyspieszenia sprzętowego przy użyciu procesorów graficznych. W oparciu o ponad 25-letnie doświadczenie firmy Adobe w dziedzinie wizualizacji tekstu Adobe Flash Player 1. udostępnia bardzo elastyczny mechanizm obsługi tekstu, który zapewnia projektantom i programistom więcej opcji układu tekstu i większe możliwości kreatywnego sterowania.

Ponadto Adobe Flash Player 10 rozszerza możliwości pakietu Adobe Creative Suite® 4, który został niedawno wprowadzony na rynek, dzięki nowym poziomom integracji technologii Flash. Ułatwiają one współpracę projektantów i programistów oraz usprawniają przepływ ich pracy. Mogą oni tworzyć niestandardowe filtry i efekty za pomocą technologii Adobe Pixel Bender, która została wykorzystana podczas tworzenia wielu filtrów i efektów specjalnych w oprogramowaniu Adobe After Effects CS4. Programiści korzystający z Adobe Flash Player 10 mogą używać tych filtrów, trybów mieszania i wypełnienia w celu uzyskania efektów animowanych bądź zmiany treści multimedialnych w fazie wykonania. Ponadto oprogramowanie Flash Player 10 oferuje nowe możliwości i lepszą wydajność w środowisku Adobe Flash CS4 Professional, najbardziej zaawansowanym środowisku tworzenia interaktywnych treści dostępnym na rynku. Obejmuje ono także łatwe w użyciu funkcje efektów trójwymiarowych, które umożliwiają projektantom tworzenie w dwóch
wymiarach, a następnie proste przejście na animację w trzech wymiarach.

Adobe Flash Player udostępnia opcje tworzenia kreatywnych treści w wysokim stopniu angażujących użytkownika, ze znakomitymi możliwościami odtwarzania dźwięku i obrazu, o praktycznie uniwersalnym zasięgu dzięki kompatybilności z wieloma systemami operacyjnymi. Flash Player jest kompatybilny z ponad 98% komputerów podłączonych do Internetu. Za pomocą tej technologii oglądanych jest przeszło 75. filmów dostępnych online; jest to więc najważniejszy internetowy format wideo. Po wprowadzeniu poprzedniej wersji Adobe Flash Player 9 pobity został rekord wszech czasów, gdyż w czasie krótszym niż dziewięć miesięcy została ona zainstalowana na prawie 90% komputerów z dostępem do Internetu. Przewiduje się, że Flash Player 10 zyska podobną popularność.

Więcej informacji o nowych funkcjach oprogramowania Adobe Flash Player 10 oraz opinie projektantów i programistów można znaleźć pod tutaj.

Dostępność
Oprogramowanie Adobe Flash Player 10 w wersjach do systemów *Windows, Macintosh i Linux *(wraz z obsługą Ubuntu 7 i 8) można pobrać bezpłatnie pod adresem www.adobe.com/go/getflashplayer . Wersja do systemu Solaris będzie dostępna jeszcze w tym roku. Wszystkie nowe funkcje i ulepszenia wprowadzone w oprogramowaniu Adobe Flash Player 10 będą jeszcze w tym roku dostępne w rozwiązaniu Adobe AIR, co pozwoli projektantom i programistom tworzyć aplikacje działające poza przeglądarką.

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)