Adidas współpracując z Parley będzie sprzedawać buty z odpadów

Strona głównaAdidas współpracując z Parley będzie sprzedawać buty z odpadów
06.07.2015 12:34
Adidas współpracując z Parley będzie sprzedawać buty z odpadów
Źródło zdjęć: © Adidas

Według danych UNESCO, w roku 1006 na dnach i powierzchni oceanów zalegało 20 tys. plastikowych elementów na każdy kilometr kwadratowy zbiornika. To tak, jakby na powierzchni całego Watykanu rozsypać około 45 tys. plastikowych śmieci! Zanieczyszczanie tworzywami sztucznymi jest przyczyną śmierci ponad miliona ptaków i 100 tys. ssaków morskich rocznie. Tyle z danych, których możemy być pewni. Wpływ zanieczyszczeń z tworzywa sztucznego na życie morskie jest jednak w większości nieznany.

Aby zwiększyć świadomość obywateli na ten temat, niemiecka marka sportowa Adidas połączyła siły z Parley For The Oceans –. poświęconą projektom na rzecz ochrony oceanów organizacją utworzoną w 2013 roku. Podczas spotkania zorganizowanego przez Parley i ONZ, przedstawiciele organizacji i firmy Adidas ujawnili nowy projekt partnerski – prototypowe obuwie wykonane w całości z materiałów powstałych na skutek recyklingu odpadów z oceanów oraz nielegalnych sieci rybackich.

288759297951938707
Źródło zdjęć: © (fot. Adidas)

Sieci zostały wyłowione przez partnera organizacji, który przez 11. dni śledził statki, które nielegalnie zarzucają je u wybrzeży zachodniej Afryki. Przedstawiciel Adidasa twierdził, że jest niesamowicie dumny, że to właśnie ta firma jest częścią takiego przedsięwzięcia. Wcześniej firma podała do wiadomości informację o tym, że rezygnuje z plastikowych toreb w swoich punktach sprzedaży.

Koncepcyjne obuwie nie ma jeszcze roboczej nazwy i mogą trafić do sklepów w nieco innej, lekko zmodyfikowanej formie niż te, które zaprezentowano. Jest to póki co ilustracyjna koncepcja linii obuwia wykonanych z tworzyw sztucznych i sieci rybackich, wyławianych z oceanów. Zapowiada się wprowadzenie produktów jeszcze w tym roku.

288759297952135315
Źródło zdjęć: © (fot. Adidas)

To ciekawe - nietypowa piłka Adidasa

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Udostępnij:
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)