Zuvo Water Stratus - kran sterowany smartfonem

Zuvo Water Stratus - kran sterowany smartfonem
Źródło zdjęć: © Materiały prasowe

09.05.2013 08:22

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Już nie tylko zaawansowane technologicznie sprzęty mogą być uruchamiane zdalnie. Dziś smartfona można używać także do sterowania na odległość tak prostymi z założenia rzeczami jak sedes czy kuchenny zlew. Tylko czy faktycznie jest nam to potrzebne?

Producenci baterii z filtrem Stratus przekonują, że tak. W przypadku ich urządzenia specjalna aplikacja nie służy tylko do sterowanie filtrem, ale także przekazuje użytkownikowi istotne dane. Na ekranie smartfona przeczytamy na przykład ile czasu pozostało do wymiany filtra, jakie faktycznie zanieczyszczenia zostały z wody usunięte oraz zobaczymy dokładne statystyki na temat naszego domowego zużycia wody. Dodatkowo, urządzenie doradzi wybór filtra najbardziej odpowiedniego do jakości naszej wody.

Urządzenie łączy się z siecią przy pomocy Wi-Fi. Dane na temat jakości wody przekazywane są nie tylko na telefon użytkownika, ale także do bazy danych producenta urządzenia, który ma dzięki temu nadzieje stworzyć dokładną mapę jakości wody.

Cały zestaw składa się z jednej z baterii zlewozmywakowej, połączonego z nią filtra podzlewowego oraz zestawu aplikacji na telefon komórkowy. Sam filtr oczyszcza wodę łącząc działanie promieniowania UV oraz filtra węglowego. Urządzenie ma być dostępne w sprzedaży od czerwca 2013. a cena pełnego zestawu wynosić będzie około 2000 złotych. Poszczególne zestawu będzie też można kupić oddzielnie.

PS, WP.PL

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)