Znamy oficjalną datę premiery Xbox One

Znamy oficjalną datę premiery Xbox One
Źródło zdjęć: © chip.pl

05.09.2013 09:30

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Niestety, nadal nie wiadomo kiedy Xbox One pojawi się w Polsce.

Microsoft oficjalnie ogłosił datę premiery Xboxa One. Konsola trafi na rynek amerykański i do 1. innych krajów świata 22 listopada - dokładnie w ósmą rocznicę premiery Xboxa 360.

- _ Masowa produkcja konsoli to osiągnięcie ważnego punktu. To podsumowanie lat spędzonych na wsłuchiwaniu się w opinie fanów, rozwój nowatorskiej technologii i współpracę z najlepszymi partnerami w zakresie gier i rozrywki. Przed nami nadal sporo pracy, ale zespoły nie ustają w wysiłkach i koncentrujemy się już na premierze _ - powiedział Yusuf Mehdi, szef działu marketingu Xboxa One.

Mehdi potwierdził również, że w związku z szybkim wyprzedaniem zamówień przedpremierowych producent przygotuje dodatkowe zestawy konsoli w Day One Edition. Oprócz tego Microsoft poinformował, że inżynierowie podnieśli prędkość procesora z 1,6 GHz do 1,7. GHz.

Xbox One pojawi się w sprzedaży w USA,Wielkiej Brytanii, Kanadzie, Francji, Niemczech, Australii, Austrii, Brazylii, Włoszech, Irlandii, Meksyku, Hiszpanii i Nowej Zelandii w cenie 49. dolarów. Do innych krajów, w tym Polski ma trafić dopiero w przyszłym roku, w bliżej niesprecyzowanym terminie.

Konkurencyjne PS4 zadebiutuje kilka dni wcześniej - 1. listopada w USA. Do Polski trafi 29 listopada br.

Polecamy w wydaniu internetowym chip.pl: "Gdyby Google wypuścił tę konsolę na rynek..."

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Komentarze (1)
Zobacz także