Zauważyłeś coś dziwnego w Orange? Inny dźwięk? Wiemy, co się stało

Zauważyłeś coś dziwnego w Orange? Inny dźwięk? Wiemy, co się stało

Zauważyłeś coś dziwnego w Orange? Inny dźwięk? Wiemy, co się stało
Źródło zdjęć: © Gizmodo.pl
28.07.2014 14:56, aktualizacja: 28.07.2014 15:47

Zauważyłeś, że twoje rozmowy w Orange od wczoraj wyglądają inaczej? Czysty dźwięk, żadnych szumów tła, niemal tak jak by druga osoba stała obok? Możesz się przestać zastanawiać, czy aby nie użyłeś do połączenia Skype'a albo FaceTime'a. Orange wprowadziło technologię Voice HD.

Dzięki HD Voice głos brzmi bardziej naturalnie, a zakłócenia i hałasy pochodzące z otoczenia rozmówcy są mniej słyszalne. Połączenia wykorzystujące nową technologię są dostępne bez żadnych dodatkowych opłat i można z nich korzystać na terenie całego kraju.

HD Voice (Wide Band-AMR) to nowa funkcjonalność połączeń głosowych umożliwiająca przekaz głosu o bardzo dobrej jakości, odczuwanej przede wszystkim w postaci bardziej naturalnej barwy głosu rozmówcy oraz mniejszą słyszalnością odgłosów pochodzących z otoczenia, w którym przebywa. Jest to osiągane dzięki cyfrowemu kodowaniu głosu za pomocą kodeka HDV umożliwiającego m. in. przekazywanie dźwięku o szerszym pasmie przenoszenia oraz zastosowanie zaawansowanych mechanizmów tłumienia niepożądanych dźwięków pochodzących z otoczenia.

HD Voice w Orange jest dostępne, dla wszystkich połączeń głosowych miedzy numerami działającymi w sieci 2. i 3G Orange oraz korzystającymi w niej z roamingu. Aby połączenie odbyło się z wykorzystaniem HDV, obaj rozmówcy muszą mieć telefony umożliwiające współprace z tą technologią. Większość nowoczesnych smartfonów dostępnych obecnie na rynku, umożliwiają korzystanie z funkcjonalności HDV w sieci 3G. Wyjątkiem są niektóre modele smartfonów Nokia Lumia, które umożliwiają rozmowy HD w sieci 3G oraz 2G.

Jeśli podczas rozmowy dźwięk rozmówcy powróci do tego, co znaliście od dawna oznacza to, że jeden z rozmówców znalazł się poza zasięgiem sieci 3G/2G. Ponowne pojawienie się w zasięgu tego rodzaju powinno automatycznie przywrócić jakość HD.

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)