Xperia sola - nowy smartfon Sony

Xperia sola - nowy smartfon Sony

Xperia sola - nowy smartfon Sony
Źródło zdjęć: © Materiały prasowe
13.03.2012 13:12, aktualizacja: 13.03.2012 15:17

Sony przedstawiło dziś swój najnowszy model smartfonu z serii Xperia, działający na platformie Android – Xperia sola. Xperia została wyposażona w innowacyjną nawigację typu floating touch oraz technologię NFC.

Xperia sola została wyposażona w dwurdzeniowy procesor STE U850. taktowany z częstotliwością 1Ghz. Na wyposażeniu znajdziemy także 5 MP aparat z możliwością rejestrowania filmów HD, Bluetooth, DLNA, aGPS, złącze USB, moduł Wi-Fi wraz z funkcja routera Wi-Fi. Wbudowana pamięć to 8GB, z czego 5GB dostępne jest dla użytkownika. Zastosowany wyświetlacz to 3,7- calowy Reality Display z Mobile BRAVIA Engine, który wyświetla obraz w rozdzielczości 854 x 480 pikseli. Użyta bateria ma pojemność 1320 mAh i według producenta powinna zapewnić do 475h czuwania i do 6h rozmowy. Xperia Sola pracuje pod kontrolą systemu Google Android 2.3 (Gingerbread), jednak zostanie zaktualizowana do Android 4.0 (Ice Cream Sandwich) Co ciekawe, w telefonie zastosowano dwa głośniki. Xperia sola trafi do rąk odbiorców na całym świecie w drugim kwartale bieżącego roku i będzie dostępna w kolorach: czarnym, białym i czerwonym.

Telefon posiada także inteligentne tagi SmartTags, które umożliwiają użytkownikom zmianę ustawień smartfonu i uruchomienie aplikacji za jednym dotknięciem wybranego tagu. Fabrycznie telefon wyposażony jest w dwa tagi Xperia SmartTags, które bazują na technologii NFC. Dotknięcie SmartTags spowoduje uruchomienie wcześniej skonfigurowanego profilu. Dwa tagi SmartTags, w które wyposażony jest smartfon Xperia sola, można spersonalizować do 1. poleceń.

Wyłącznie w telefonie Xperia sola zadebiutuje również unikalna funkcja floating touch. Pozwala ona na surfowanie po internecie kiedy użytkownik przesuwa palcem ponad ekranem, tak że palec zachowuje się niczym poruszający się kursor, bez potrzeby dotykania ekranu. Kiedy odpowiedni link zostaje znaleziony, można go zaznaczyć, a zwykłe dotknięcie załaduje stronę. Sony obiecuje, że technologia floating touch będzie ewoluować i zostanie wzbogacona o nowe funkcjonalności i aplikacje.

Xperia sola posiada także technologię “fast capture”, dzięki której przejście aparatu fotograficznego ze stanu spoczynku do wykonania zdjęcia zajmuje niewiele ponad sekundę, przy pojedynczym naciśnięciu przycisku.

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (14)