Xiaomi oficjalnie w Polsce?

Strona głównaXiaomi oficjalnie w Polsce?
12.09.2016 12:34
Xiaomi oficjalnie w Polsce?
Źródło zdjęć: © Materiały prasowe

Zanosi się na niespodziewane zamieszanie na polskim rynku smartfonów. W sieci powiły się bowiem plotki, że chiński producent smartfonów Xiaomi przymierza się do rozpoczęcia oficjalnej dystrybucji swoich telefonów w Polsce.

Informacje na temat rozpoczęcia oficjalnej dystrybucji Xiaomi w naszym kraju pojawiły się na dwóch portalach - tabletowo.pl oraz wirtualnemedia.pl. Pierwszy z portali zapewnia, że zgodnie z jego nieoficjalnymi informacjami, dystrybucja urządzeń Xiaomi ma się rozpocząć już w przyszłym tygodniu. Sprzedaż detaliczną miałby prowadzić jeden z dużych sklepów oferujących elektronikę (prawdopodobnie będzie to sklep internetowy X-Com). Jeśli doniesienia Tabletowo.pl by się potwierdziły, jako pierwszy do sprzedaży, na początek, miałby trafić telefon **Xiaomi Redmi 3s. Jego polska cena szacowana jest na około 559 zł.

Nieco inaczej sprawę przedstawia serwis WirtualneMedia.pl, który chwali się zupełnie odmiennym źródłem przecieku. Zdaniem redaktorów serwisu sprawa ma się tak: pomimo wysokiego zaawansowania prowadzonych rozmów, możliwość wejścia Xiaomi na polski rynek oceniają na 5. proc. Kolejną różnicą między doniesieniami jest sposób dystrybucji. Zdaniem informatora WirtualneMedia.pl, Xiaomi zainteresowany jest współpracą jedynie z dużymi graczami i ma w planach najpierw sprawdzić, jak się z nimi kooperuje.

Oba portale zgadzają się w jednym. Rozmowy Xiaomi są bardzo mocno zaawansowane i już niebawem mają dobiec końca. Pada nawet _ "przyszły tydzień" _ jako czas rozpoczęcia oficjalnej dystrybucji chińskich smartfonów.

Xiaomi jest producentem urządzeń chwalonych przez użytkowników głównie za korzystny stosunek jakości do ceny. Ostatnio zapowiedział również wejście na rynek ze swoim pierwszym laptopem - Mi Notebook Air.

LOP

Udostępnij:
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (55)