Wysyp nowości w UPC - platforma Horizon, nowy dekoder i inne

Wysyp nowości w UPC - platforma Horizon, nowy dekoder i inne

Wysyp nowości w UPC - platforma Horizon, nowy dekoder i inne
Źródło zdjęć: © Materiały prasowe
05.12.2014 14:00, aktualizacja: 05.12.2014 15:39

UPC zaprezentowało wreszcie Horizon - platformę TV łączącą telewizję z interaktywnością internetu. W ramach platformy Horizon, klientom udostępniony zostanie nowy dekoder, który łączy w sobie TV, Internet i telefonię. Komercyjne wprowadzenie Horizona zaplanowane jest na początek przyszłego roku.

Obok mobilności i wielkoekranowości, które już są dostępne w ramach aplikacji Horizon Go, klienci będą mogli cieszyć się teraz bogactwem oferty linearnej i na życzenie. Usługa pozwoli na korzystanie z m.in. dostępu na ekranach TV do mediów społecznościowych takich jak Facebook, YouTube i Twitter, personalizację oferowanych treści na podstawie preferencji użytkownika, proste i intuicyjne menu (interfejs) oraz, m.in. możliwość nagrywania do czterech programów podczas oglądania piątego. Pilot dekodera wyposażony jest w dwustronną klawiaturę QWERTY ułatwiającą korzystanie z Internetu na ekranie TV oraz wyszukiwanie programów i aplikacji. Komunikuje on się za pomocą technologii radiowej, a zatem nie musi być skierowany bezpośrednio w stronę dekodera.

Obraz
© (fot. Materiały prasowe)

Na co pozwala platforma Horizon:

•. Personalizacja - na podstawie programów oglądanych przez użytkownika Horizon zasugeruje treści, dobierając i stale aktualizując ofertę telewizyjną, odpowiadającą preferencjom użytkownika, co oznacza szybszy dostęp do ulubionych gatunków filmowych, propozycji sportowych czy seriali

•. Nagrywanie nawet czterech programów równocześnie podczas oglądania piątego;
•. Zdalne nagrywanie z każdego miejsca na świecie poprzez aplikację;
•. Automatyczne nagrywanie kolejnych odcinków seriali
•. Zatrzymanie oglądanego programu na żywo i wznowienie oglądania w dowolnym momencie • Aplikacje TV w tym media społecznościowe – np. Facebook czy YouTube;
•. Nową, tematyczną kolejność kanałów (w przypadku dublujących się kanałów SD i HD zostawiono tylko kanały HD)
•. Przejrzyste, intuicyjne menu (interfejs)
•. Działający w technologii radiowej pilot z klawiaturą QWERTY, ułatwiający m.in. korzystanie z internetu na ekranie telewizora, wyszukiwanie programów i aplikacji

Dotychczasowi klienci będą mieli możliwość wymiany dekodera na nowy model, jednak wiązać się to będzie z wyższą opłatą miesięczną. Jaka będzie dopłata UPC jeszcze nie zdradziło.

My Prime Filmy i Seriale

Usługa My Prime Filmy i Seriale to katalog ponad 100. filmów, odcinków seriali oraz bajek, dostępnych bez limitu, na żądanie, dla wszystkich klientów Telewizji Cyfrowej UPC, korzystających z pakietów Select HD i Max HD w ramach stałej opłaty miesięcznej w wysokości 20 zł. W grudniu usługa dostępna jest bez dodatkowych opłat.

MyPrime Filmy i Seriale oferuje legalnie najbardziej lubiane światowe produkcje. Klienci mogą obejrzeć wszystkie pozycje po polsku, a także na urządzeniach mobilnych za pomocą aplikacji Horizon Go.

W ramach usługi klienci otrzymają dostęp do takich produkcji , jak „House of Cards”, „Hannibal", „Przekraczając granice”. oraz pierwszej polskiej produkcji AXN, serialu „Zbrodnia" z Magdaleną Boczarską, Joanną Kulig i Radosławem Pazurą w rolach głównych. Ponadto UPC za pośrednictwem usługi MyPrime, jako pierwszy w Polsce zaoferuje treści w ramach ABC Studios on Demand dostarczone przez ABC Studios, m.in., „Gotowe na wszystko", „Zagubieni", czy też „Castle”. Dzięki współpracy z SPI International klienci będą mogli obejrzeć na platformie także najlepsze produkcje filmowe ostatnich lat. Wśród nich znajdą się między innymi: „Sin City”, „Nieustraszeni Bracia Grimm”, „Między słowami”, „Zakochany bez pamięci”, „Magic Mike”, „Adrenalina” czy „Iluzjonista”, a także wielokrotnie nagradzane tytuły przeznaczone dla amatorów ambitnego kina, na przykład „Autor Widmo” czy „Człowiek, który gapił się na kozy”.

Pakiet MyPrime Filmy i Seriale to także rozrywka dla najmłodszych –. znajdą tu około 450 bajek i filmów dla dzieci. W ramach nowej usługi udostępnione zostaną filmy takie jak „Asterix i Wikingowie” czy „Żółwik Sammy: w 50 lat dookoła świata”.

W sumie do dyspozycji klientów oddanych zostanie ponad 100. światowych produkcji. Oferta MyPrime Filmy i Seriale będzie sukcesywnie rozbudowywana o kolejne tytuły. W planie są już m.in. „Dynastia Tudorów”, „Orange is the New Black” i „Breaking Bad”.

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (11)