Wykresy w Arkuszach Google

Wykresy w Arkuszach Google

Wykresy w Arkuszach Google
20.04.2007 10:00, aktualizacja: 23.04.2007 14:43

Serwis Google Docs and Spreadsheets ( czyli Dokumenty i Arkusze ) zyskał nową funkcjonalność. Moduł arkusza kalkulacyjnego wyposażono w możliwość tworzenia prostych wykresów. Nowa funkcja ładnie komponuje się z resztą aplikacji i na pewno jeszcze bardziej uatrakcyjnia rozwiązanie internetowego giganta.

Użytkownik ma do dyspozycji pięć różnych typów wykresów i dla każdego z nich po kilka wariantów. Tak więc wykres kolumnowy ( cztery warianty, w tym 3D ), słupkowy ( cztery warianty, w tym 3D ), pięć podtypów wykresu liniowego, dwa kołowego oraz trzy warianty wykresu rozproszonego.

Obraz
© Dostępne typy wyresów

Podczas krótkich testów okazało się, że aplikacja ma pewne problemy z wyświetlaniem polskich czcionek w tytułach wykresów w podglądzie wydruku arkusza i to zarówno w przeglądarce Firefox, jak i Internet Explorer 7. Poza tym wszystko działa sprawnie i prezentuje się profesjonalnie. Oczywiście, opcje formatowanie tworzonych wykresów nie są tak rozbudowane, jak na przykład w programie Microsoft Excel, lecz w zupełności wystarczają do prostszych zastosowań.

Obraz
© Wykresy w Google Dokumenty i Arkusze

Utworzone wykresy można dowolnie pozycjonować i zmieniać rozmiary poprzez proste operacje myszką. Przy definiowaniu zakresu danych dla wykresu pomocna może okazać się, także niedawno dodana funkcja, własnego nazywania zakresów danych. Więcej na ten temat znaleźć można na witrynie pomocy producenta - http://docs.google.com/support/spreadsheets/.

Aby w pełni korzystać z nowych funkcji należy uzbroić się w przeglądarkę Firefox 1.5 albo Internet Explorer 5.5 lub też nowsze ich wersje. W innych przeglądarkach wykresy będą generowane jako obrazy i nie będzie możliwości ich edycji.

Dokumenty i Arkusze od Google - http://docs.google.com/.

Źródło artykułu:PC World Komputer
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)