Wybory parlamentarne 2019. Jak oddać ważny głos

Wybory parlamentarne 2019. Jak oddać ważny głos
Źródło zdjęć: © WP.PL
Karolina Modzelewska

13.10.2019 10:33

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Lokale wyborcze będą działały od 7.00 do 21.00. Uprawnione osoby mogą zagłosować we właściwym okręgu wyborczym. Podpowiadamy, jak oddać ważny głos w wyborach do Sejmu i Senatu.

Wybory parlamentarne 2019 pozwolą na wyłonienie 460 posłów i 100 senatorów. Każdy z uprawnionych do głosowania dostaje dwie karty, na których zaznacza wybranego kandydata.

Wybory 2019: Jak oddać ważny głos?

Głosujący powinien dobrze zapoznać się z otrzymanymi kartami do głosowania i zlokalizować nazwisko wybranego kandydata. Aby oddany głos był ważny, na każdej z kart należy postawić jeden znak "x". Istotne, aby co najmniej dwie linie przecinały się w obrębie wyznaczonej do tego kratki.

W tym roku wszystkie nazwiska kandydatów znajdują się na jednej stronie karty – mowa tutaj zarówno o karcie z kandydatami do Sejmu, jak i Senatu. Nazwiskami kandydatów do Sejmu znajdują się na szarym tle, a kandydatów do Senatu na żółtym.

Wybory 2019: O czym pamiętać?

Wybierając się do lokalu wyborczego, należy pamiętać przede wszystkim o zabraniu ważnego dokumentu, potwierdzającego tożsamość. Może to być dowód osobisty, paszport, prawo jazdy, a nawet legitymacja szkolna lub studencka.

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)