Wybory parlamentarne 2019. Jak oddać ważny głos

Wybory parlamentarne 2019. Jak oddać ważny głos

Wybory parlamentarne 2019. Jak oddać ważny głos
Źródło zdjęć: © WP.PL
Karolina Modzelewska
13.10.2019 10:33

Lokale wyborcze będą działały od 7.00 do 21.00. Uprawnione osoby mogą zagłosować we właściwym okręgu wyborczym. Podpowiadamy, jak oddać ważny głos w wyborach do Sejmu i Senatu.

Wybory parlamentarne 2019 pozwolą na wyłonienie 460 posłów i 100 senatorów. Każdy z uprawnionych do głosowania dostaje dwie karty, na których zaznacza wybranego kandydata.

Wybory 2019: Jak oddać ważny głos?

Głosujący powinien dobrze zapoznać się z otrzymanymi kartami do głosowania i zlokalizować nazwisko wybranego kandydata. Aby oddany głos był ważny, na każdej z kart należy postawić jeden znak "x". Istotne, aby co najmniej dwie linie przecinały się w obrębie wyznaczonej do tego kratki.

W tym roku wszystkie nazwiska kandydatów znajdują się na jednej stronie karty – mowa tutaj zarówno o karcie z kandydatami do Sejmu, jak i Senatu. Nazwiskami kandydatów do Sejmu znajdują się na szarym tle, a kandydatów do Senatu na żółtym.

Wybory 2019: O czym pamiętać?

Wybierając się do lokalu wyborczego, należy pamiętać przede wszystkim o zabraniu ważnego dokumentu, potwierdzającego tożsamość. Może to być dowód osobisty, paszport, prawo jazdy, a nawet legitymacja szkolna lub studencka.

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)