Wpadka LG zdradza plany Apple

Wpadka LG zdradza plany Apple

Wpadka LG zdradza plany Apple
Źródło zdjęć: © Materiały prasowe
07.04.2015 13:55

Wpadka? Najpewniej. LG oficjalnie, ale prawdopodobnie przypadkowo, ujawia plany Apple związane z nowym komputerem iMac.

Ciężko jest utrzymać w tajemnicy plany dużych firm. Wyciekające - celowo lub przypadkowo - informacje skutecznie podgrzewają atmosferę wśród konsumentów i dają rynkowi cenne informacje o ruchach konkurencji. Rzadko jednak zdarza się, żeby duża firma niechcący mówiła o nieujawnionych informacjach dotyczących produktów innych producentów. Tutaj bohaterami i zarówno ofiarami są zarówno LG jak i Apple. Apple zaprezentował iMaca z 27" monitorem Retina 5K, wyświetlającym obraz w rozdzielczości 5120 x 2880 pikseli. Takie parametry szybko sprawiły, że iMac zaczął być ceniony w środowisku osób edytujących materiały wideo i obrabiających grafikę. Okazuje się, że nowy iMac może być jeszcze lepszy.

Jeśli to prawda, to miała trafić do wiadomości publicznej dopiero za jakiś czas. Ale od czego są wpadki? Konkretnie chodzi o informację prasową, opublikowaną przez LG Displays, w którym znajduje się następujące zdanie:

_ Apple ogłosiło, że w tym roku ukaże się "iMac 8K" z wyświetlaczem o super-rozdzielczości. _

Apple oczywiście jeszcze niczego takiego nie ogłosiło. Nie zmienia to jednak faktu, że gigant z Cupertino z pewnością zainteresował się rozdzielczością 8K w takim samym stopniu, jak inne firmy, na przykład LG. Ci podczas tegorocznych targów CES zaprezentowali swój telewizor wyświetlający obraz w 8K. Chodzi konkretnie o LG 8K Color Prime Ulra HDTV. Niewykluczone, że ten model jeszcze w tym miesiącu pojawi się na polskiej premierze.

Do tej pory mówiło się, że wyświetlacze 8. wejdą na rynek dopiero za rok. Kto wie, może Apple chce zacząć wyścig trochę wcześniej?

Zobacz także: Pani Gadżet robi przegląd akcesoriów dla produktów Apple:

_ chip.pl / WP _

Polecamy w wydaniu internetowym chip.pl: W sieci komórkowej Google nie będzie opłat za roaming

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)