Wirusowe "Oscary" w 10 kategoriach

Wirusowe "Oscary" w 10 kategoriach

Wirusowe "Oscary" w 10 kategoriach
Źródło zdjęć: © Panda
16.04.2008 09:56, aktualizacja: 16.04.2008 12:09

Kaspersky Lab, producent rozwiązań służących do ochrony
danych, opublikował listę najbardziej charakterystycznych szkodliwych
programów marca 2008 r.

*Kaspersky Lab, producent rozwiązań służących do ochrony danych, opublikował listę najbardziej charakterystycznych szkodliwych programów marca 2008 r. *

  1. Najbardziej pazerny trojan atakujący banki Wraz z nadejściem wiosny liderem pierwszej kategorii została jedna z modyfikacji trojana Trojan-Spy.Win32.Banker.zq, która jednocześnie atakuje aż 109 różnych banków - duży wzrost w porównaniu ze zwycięzcą z lutego, który miał na celowniku "zaledwie" 44 banki.
  1. Najbardziej pazerny trojan atakujący systemy płatności online Marcowym zwycięzcą w tej kategorii jest Trojan-Spy.Win32.Banker.etk, który uderza w użytkowników trzech systemów płatności.
  1. Najbardziej pazerny trojan atakujący karty płatnicze Kolejny członek rodziny Banker na podium. Trojan-Spy.Win32.Banker.enw atakuje jednocześnie użytkowników czterech różnych systemów płatności.
Obraz
© (fot. JupiterImages/EAST NEWS)
  1. Najbardziej ukradkowy program Dla stałych czytelników listy szkodliwy program spakowany przy użyciu dziesięciu różnych algorytmów kompresji nie jest niczym szczególnym. Kolejny przykład istnienia takich zagrożeń daje nam marcowy zwycięzca: Trojan-Downloader.Win32.Delf.ain.
  1. Najmniejszy szkodliwy program Wyjmijcie swoje lupy - Trojan.BAT.FormatC.r jest mały i niebezpieczny. Szkodnik "waży" zaledwie 16 bajtów i może zniszczyć całą zawartość dysku C:.
  1. Największy szkodliwy program Po raz drugi z rzędu zwycięstwo w tej kategorii obejmuje członek rodziny Haradong. Trojan.Win32.Haradong.fj może się pochwalić monstrualnym rozmiarem 305 MB - to aż o 79 MB niż w przypadku lidera z ubiegłego miesiąca.
  1. Najbardziej szkodliwy program Marcowym zwycięzcą jest Backdoor.Win32.Rbot.gen co nie powinno dziwić, zważywszy na wyjątkowo wredną naturę rodziny Rbot. Programy z tej rodziny wykorzystują szereg metod mających na celu wyłączanie wielu rozwiązań antywirusowych.
  1. Najbardziej rozpowszechniony szkodliwy program w ruchu pocztowym W tej kategorii bez zmian - po raz kolejny prowadzi Email-Worm.Win32.Netsky.q, który w marcu stanowił 37,39% całego zainfekowanego ruchu pocztowego.
  1. Najbardziej rozpowszechniona rodzina trojanów Marcowym zwycięzcą jest Backdoor.Win32.Hupigon. Analitycy z Kaspersky Lab wykryli w marcu aż 3 381 modyfikacji tego szkodnika.
  1. Najbardziej rozpowszechniona rodzina wirusów/robaków W tej kategorii zwyciężył Net-Worm.Win32.Kolab, który w marcu mógł się pochwalić aż 35 modyfikacjami.

Więcej ciekawych informacji o najnowszych zagrożeniach internetowych zawiera Encyklopedia Wirusów Viruslist.pl prowadzona przez Kaspersky Lab

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (2)