Windows Vista SP1 - już bez wsparcia Microsoftu

Windows Vista SP1 - już bez wsparcia Microsoftu

Windows Vista SP1 - już bez wsparcia Microsoftu
14.07.2011 12:18, aktualizacja: 14.07.2011 14:46

Microsoft porzuciło wczoraj swoje upośledzone dziecko - Vistę - do wersji Service Pack 1 włącznie. Oznacza to zakończenie zarówno wsparcia technicznego, jak i wypuszczania aktualizacji bezpieczeństwa.

Microsoft wyparł się swojego niechcianego dziecka - Visty - do wersji Service Pack 1 włącznie. Oznacza to zakończenie zarówno wsparcia technicznego, jak i wypuszczania aktualizacji bezpieczeństwa.

Vista była z pewnością (razem z Millenium Edition) najmniej udanym produktem spod znaku Windows w historii. Jej premiera miała miejsce 1 stycznia 200. roku. Service Pack 1 został wydany 4 lutego 2008, a jego następca - 29 kwietnia 2009 roku. Wsparcie dla wersji Service Pack 2 zakończy się oficjalnie w 2 lata po wydaniu SP3, ale chyba nikt już nie wierzy, że taka aktualizacja się pojawi. Microsoft zapewne szybciej ogłosi całkowite porzucenie tego systemu.

Obraz

Dla większości oprogramowania Microsoft stosuje podział wsparcia na Główne i Rozszerzone (podręczniki i samouczki online istnieją niezależnie). Dla Windowsa Visty datą zakończenia wsparcia Głównego (które dla wersji Home Basic i Home Premium jest jedynym dostępnym) jest 1. kwietnia 2012 roku. Wsparcie Rozszerzone zakończy się 5 lat później. Co ciekawe, użytkownicy dużo starszego, acz nadal dużo bardziej popularnego Windowsa XP, mogą liczyć na wsparcie dla swojego systemu aż do 2014 roku.

Użytkowników Visty zachęca się do uaktualnienia systemu do wersji SP2 lub przejścia na nowszy Windows 7.

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (140)