Windows skończył już 23 lata

Windows skończył już 23 lata

Windows skończył już 23 lata
20.11.2008 22:32, aktualizacja: 21.11.2008 10:35

23 lata temu firma Microsoft po raz pierwszy zaprezentowała środowisko pracy z rodziny Windows. Dokładnie 20 listopada 1985 roku rozpoczęła się historia najpopularniejszego systemu operacyjnemu na świecie.

Microsoft Windows 1.0 był pierwszym, który zapoczątkował światową rewolucję. Ówcześnie była to jedynie nakładka na MS-DOS, która miała stanowić konkurencję dla firm stosujących graficzne interfejsy dla użytkownika. Jednak prosta nakładka szybko zamieniła się w system operacyjny Windows, najchętniej wybierany OS na świecie.

Przez te wszystkie lata koncern nie traci popularności. W maju 2008 roku systemy z rodziny Microsoft Windows były zainstalowane na blisko 92% komputerów na świecie. Warto zaznaczyć, że w przypadku Polski wskaźnik ten był o 7 procent wyższy.

Nad projektem okien pracowało przez cały rok 55 programistów. Zamierzony efekt został osiągnięty w 1983 roku Po 2 latach okna zastosowano w pierwszej wersji systemu. Windows 1.0 wprowadził wiele funkcjonalnych rozwiązań dla użytkownika takich jak możliwość obsługi myszki oraz pracy z kilkoma aplikacjami w tym samym czasie. Dodatkowo po raz pierwszy zastosowano pasek zadań i panel sterowania.

Źródło artykułu:idg.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (2)