Windows 7 w Europie jako Family Pack

Windows 7 w Europie jako Family Pack

Windows 7 w Europie jako Family Pack
Źródło zdjęć: © Windows
25.08.2009 14:47, aktualizacja: 25.08.2009 16:00

Windows 7 Home Premium w pakiecie z trzema kopiami za 150 dolarów: taki "zestaw rodzinny", który ma być sprzedawany w USA, Microsoft zapowiedział już jakiś czas temu. Teraz koncern ogłasza, że zamierza sprzedawać podobne pakiety także w Europie za 150 euro. W komplecie znajdują się wersje Upgrade – wymagane są więc nabyte wcześniej licencje na Windows XP albo Vistę. Pomimo tego Windows 7 będzie można zainstalować od zera, a w przypadku Windows XP okaże to nawet konieczne; instalacja na zasadach upgrade działa jedynie w Viście i to wyposażonej co najmniej w Service Pack 1.

Są tu jednak haczyki: Microsoft ma zamiar sprzedać jedynie "ograniczoną" liczbę pakietów; ile ich będzie, nie wiadomo. Podobna, limitowana propozycja w postaci przedsprzedaży Windows 7 Home Premium za 5. euro szybko okazała się reklamowym trikiem: pula pakietów wyczerpała się tak szybko, że wielu zainteresowanych już w kilka minut po rozpoczęciu akcji przyjmowania zamówień odeszło z kwitkiem.

Wraz z zapowiedzią pakietów familijnych Microsoft potwierdził po raz kolejny, że Windows 7 także w Europie będzie zawierał przeglądarkę Internet Explorer 8. a specjalne okno wyboru ułatwi pobranie i zainstalowanie innych browserów. Poza tym Microsoft chce także w Europie sprzedawać licencje upgrade. Wariant upgrade w tzw. Windows 7 E bez Internet Explorera (ostatecznie zarzucony) [ticker: 9146 nie był przewidywany] – dlatego też nie planowano wcześniej stosowanych licencji do tego typu instalacji.

W USA [licencje upgrade mają kosztować] 120 dolarów (Home Premium) i 200 dolarów (Ultimate); ceny dla Europy nie są na razie znane. Każdy, kto już wcześniej zamówił Windows 7 E (bez Internet Explorera), dostanie w tej samej cenie wersję z Internet Explorerem. Ci zaś, którzy zamówili system w pełnej wersji, zanim jeszcze pomyślano o licencjach typu upgrade, zapłacą jedynie obniżone ceny za edycję Upgrade.

wydanie internetowe www.heise-online.pl

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (50)