Windows 7 beta 1 - zaproszenia do testerów wysłane

Windows 7 beta 1 - zaproszenia do testerów wysłane

Windows 7 beta 1 - zaproszenia do testerów wysłane
17.12.2008 12:30, aktualizacja: 17.12.2008 12:57

Dziś w nocy, naszego czasu, gigant z Redmond wysłał pierwsze zaproszenia do zamkniętego programu beta następcy Visty - Windows 7. Zaproszenia otrzymali wybrani testerzy, dotychczas dostęp do "siódemki" mieli jedynie partnerzy uczestniczący w programie TAP ( Technical Adoption Program ). Oznacza to, że pierwsza beta Windows 7 zbliża się wielkimi krokami.

Dziś w nocy, naszego czasu, gigant z Redmond wysłał pierwsze zaproszenia do zamkniętego programu beta następcy Visty - Windows 7. Zaproszenia otrzymali wybrani testerzy, dotychczas dostęp do "siódemki" mieli jedynie partnerzy uczestniczący w programie TAP (Technical Adoption Program). Oznacza to, że pierwsza beta Windows 7 zbliża się wielkimi krokami.

Pierwsze wersje testowe Windows 7 udostępnione zostały uczestnikom TAP w sierpniu br. Microsoft poświęcił także nowym okienkom pokaźną liczbę seminariów i pokazów podczas tegorocznych konferencji PDC i WinHEC. Gigant z Redmond zapowiedział także, iż pierwsza beta zostanie udostępniona użytkownikom na początku 2009 roku. Wiemy już dziś, iż płytę DVD z nowym systemem otrzymają uczestnicy konferencji MSDN Developers Conference - 13 stycznia przyszłego roku.

W treści wiadomości od Microsoftu przeczytać możemy, że pierwsza beta zostanie udostępniona dopiero w styczniu 2009 roku. Tych planów gigant z Redmond nie zmienił. Jednak witryna microsoft.beta.win7.lobby (dostępna w Microsoft Connect ) została już uruchomiona teraz, aby testerzy mogli przygotować się na betę 1 Windows 7.

Beta 1 ma być także pierwszą wersją testową, którą Microsoft udostępni publicznie w ramach programu CPP (Customer Preview Program). Tuż po testerach, system zostanie udostępniony subskrybentom MSDN oraz TechNet Plus, "zwykli" użytkownicy otrzymają system na końcu.

Pewne, nieoficjalne źródła, bliskie Microsoftowi podają jednak, że beta 1 już jest gotowa i może zostać udostępniona jeszcze przed świętami Bożego Narodzenia.

Premiera finalnej wersji systemu planowana jest na koniec 2009 roku.

Źródło artykułu:idg.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)