Windows 10 coraz lepiej radzi sobie z wirusami

Windows 10 coraz lepiej radzi sobie z wirusami

Windows 10 coraz lepiej radzi sobie z wirusami
Źródło zdjęć: © WP.PL
Adam Bednarek
01.02.2018 11:24

Już niedługo żaden antywirus nie będzie potrzebny, bo wystarczy wbudowana ochrona w Windowsie 10? Najnowsze wyniki testów pokazują, że taki scenariusz może się niebawem ziścić.

W teście firmy AV-Test wbudowany w Windowsa 10 Windows Defender zdobył maksymalną liczbę punktów w kategorii “ochrona”. Antywirusowy system Microsoftu pod tym względem jest więc tak samo skuteczny, jak najlepsze antywirusy na rynku, m.in. Bitdefender czy Kaspersky.

Już rok temu były inżynier Mozilli odradzał instalację antywirusów i polecał właśnie wbudowanego Windows Defendera. Czy najnowsze wyniki testów mogą być więc uznane za potwierdzenie słuszności jego słów? Nie do końca.

Owszem, Windows Defender w kategorii “ochrona” zdobył komplet punktów, ale nie ze wszystkim poszło mu tak dobrze. Nieco gorzej wypadł test na wydajność i użyteczność. Defenderowi zdarzyły się fałszywe alarmy. Microsoft ma więc nad czym jeszcze popracować.

Wyniki testów świadczą jednak o tym, że z miesiąca na miesiąc jest coraz lepiej. Do podstawowej ochrony Windows Defender rzeczywiście w zupełności wystarczy.

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (4)