Wiemy jak wygląda Sony PlayStation 4 Neo

Wiemy jak wygląda Sony PlayStation 4 Neo

Wiemy jak wygląda Sony PlayStation 4 Neo
Źródło zdjęć: © chip.pl
22.08.2016 09:27, aktualizacja: 23.08.2016 09:48

Właściwie już w momencie, w którym Microsoft zaprezentował już swoją szczuplejszą wersję Xbox One, było pewne, że Sony będzie musiało odpowiedzieć czymś podobnym.

Na rynku konsol trwa bezpardonowa rywalizacja między konsolami Microsoftu i Sony. Parę miesięcy temu amerykański gigant zaprezentował nową, mniejszą i równocześnie mocniejszą odmianę swojej konsoli - Xbox One S i od tamtej pory pojawiło się oczekiwanie na podobny ruch ze strony japońskiego producenta.

Obraz
© (fot. chip.pl)

Na oficjalną "odpowiedź" Sony przyjdzie nam jednak jeszcze trochę poczekać, lecz już w tym momencie możemy poznać wygląd nowej konsoli PlayStation 4 Neo (nazwa nieoficjalna, na pudełku nigdzie nie widać takiego oznaczenia). Dość ciekawy wygląd, bo - zresztą podobnie jak w przypadku Xbox One - doszło nie tylko do zmniejszenia wymiarów. Przede wszystkim zwraca uwagę nowe, całkowicie matowe wykończenie powierzchni urządzenia, jak również zaokrąglone rogi obudowy. Choć na tych zdjęciach tego nie widać, PS4 Neo jest także zauważalnie cieńsze od zwykłej wersji PS4. Mówiąc obrazowo, pod względem proporcji bardziej przypomina magnetowid, a nie obudowę peceta położoną w poziomie.

Obraz
© (fot. chip.pl)

Oczywiście najciekawsze jest jednak to, co w środku konsoli. Zdjęcia potwierdzają obecność dysku 500 GB, a ze względu na oznakowanie pudełka można się domyślać, że mamy do czynienia raczej z wersją europejską. Więcej informacji na temat specyfikacji sprzętowej przyniosły nam jednak wcześniejsze przecieki, oparte na dokumentacji technicznej PS4 Neo. Dużo emocji wzbudza zwłaszcza możliwość odtwarzania gier w rozdzielczości 4K.

Nieoficjalnie wiadomo, że światowa premiera nowej konsoli Sony będzie miała miejsce już 7 września. Wtedy przekonamy się, które z informacji, jakie przeciekły do internetu, są prawdziwe.

Polecamy w wydaniu internetowym chip.pl: Już wiemy, które wersje iPhone 7 wejdą do sprzedaży

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (1)