WaterDog - źródło wody dla psa

WaterDog - źródło wody dla psa

WaterDog - źródło wody dla psa
Źródło zdjęć: © Materiały prasowe
14.08.2012 10:39
Obraz
© (fot. Materiały prasowe)

Urządzenie podłącza się do węża ogrodowego, dzięki czemu pies ma stały dostęp do świeżej i czystej wody.

Szczególnie latem bardzo ważne jest picie dużej ilości wody – dotyczy to oczywiście także zwierząt. Kiedy idziemy do pracy lub wychodzimy na dłużej z domu, musimy mieć pewność, że naszemu psu nie zabraknie czystej i świeżej wody. Oczywiście najprostszym sposobem na zapewnienie mu odpowiedniej dawki płynów jest po prostu postawienie w ogrodzie miski z wodą. Nie jest to jednak rozwiązanie idealne. Po pierwsze dlatego, że pies może łatwo wylać wodę. Trzeba wziąć także pod uwagę, że gdy jest gorąco, zawartość miski może szybko wyparować. W wysokiej temperaturze łatwo namnażają się też wszelkiego rodzaju bakterie i pierwotniaki.

Aby pies miał dostęp do czystej wody, można włączyć wąż ogrodowy, jednak gdyby woda lała się z niego cały czas, byłoby to ogromne marnotrawstwo i koszty. Można jednak założyć na niego gadżet o nazwie WaterDog. Urządzenie wyposażono w czujnik ruchu, podobny jak w przypadku wielu kranów używanych przez ludzi, montowanych przede wszystkim w budynkach użyteczności publicznej. Gdy pies zbliży się do niego, woda popłynie z węża przez wbudowany w końcówkę kranik. WaterDogpozwala oszczędzić wodę, ponieważ wyłączy się zaraz po tym, jak zwierzę odejdzie od wodopoju.

Co prawda korzystanie z WaterDog jest nieco trudniejsze niż picie ze zwykłej miski, ale psy są inteligentne i nauka nowej umiejętności nie powinna zająć pupilowi wiele czasu. Dopóki jednak zwierzak nie nauczy się „obsługiwać” urządzenia, nie należy zostawiać go bez innego źródła wody. WaterDog kosztuje 69 dolarów.

Anna Paczuska

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)