USA rozważa wprowadzenie nowej, wyjątkowo potężnej broni

Niszczy dosłownie wszystko na swojej drodze. A jej fragmenty mogą przebić się przez większość stosowanych pancerzy.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
USA rozważa wprowadzenie nowej, wyjątkowo potężnej broni
(Wikimedia Commons CC BY-SA)

Tajemniczą broń przetestowano po raz pierwszy w 2013 roku w Lawrence Livermore National Laboratory

Wtedy laboratorium chwaliło się sukcesem w testowaniu zaawansowanej głowicy precyzyjnej. Podkreślano jej prędkość (pocisk w trakcie testów przekroczył 3840 km/h - to 3 razy szybciej od prędkości dźwięku!) i zdolności bojowe. Testy przeprowadzono na torze testowym Holloman High Speed, zlokalizowanym w bazie sił powietrznych Holloman w stanie Nowy Meksyk

Działanie nowej broni obrazowo opisał na konferencji Directed Energy Summit w Waszyngtonie generał William Hix. W skrócie: należy sobie wyobrazić gigantyczne loftki. Z tą różnicą, że pocisk porusza się z prędkością 3 do 6 machów i niszczy wszystko na swojej drodze.

Konstrukcja głowicy oparta została na wolframie. Gdy pocisk zostaje odpalony, poruszające się z ogromną prędkością metalowe fragmenty są w stanie przebić się przez większość pancerzy. Gen. Hix podaje przykład czołgu, który po trafieniu nie nadawałby się do dalszego użytku.

Portal defense One przytacza w temacie tej broni słowa Randy’ego Simspsona – menedżera w laboratorium Lawrence Livermore, który wyjaśnia, że głowice dzięki wykorzystaniu bardzo wysokich prędkości są w stanie dostarczyć znacznie więcej energii niż chemiczne materiały wybuchowe.

Broń ta, zdaniem cytowanych serwisów, miałaby być odpowiedzią na rozwój rosyjskiej technologii jądrowej.

Polub WP Tech
0
komentarze
Głosuj
Głosuj
0
Wow!
0
Ważne
0
Słabe
0
Straszne
Trwa ładowanie
.
.
.